Zavrieť

Porady

kontola účtu 343

Viem, že nie je koniec roku,ale nastúpila som len teraz do firmy. Mám problém s účtu 343, neviem ho odkontrolovať a nie je tu nik, kto by mi povedal, čo sa v tom účtu nachádza a či sedeli konečné stavy v rokoch
2004 a za rok 2005 mi účtovná firma nenechala inventarizáciu tohto účtu.
Vie mi niekto poradiť, ako najrýchlejšie sa dopracujem k nejakému konkrétnemu zostatoku a overeniu správnosti účtu. Ďakujem a pekný deň
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rosemary je offline (nepripojený) rosemary

    rosemary
    Najlepšie sa to dá skontrolovať podľa daňových priznaní, mala by si mať ku každému riadku priznania evidenciu, čo v tomto riadku je.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    japeni
    Viem, že nie je koniec roku,ale nastúpila som len teraz do firmy. Mám problém s účtu 343, neviem ho odkontrolovať a nie je tu nik, kto by mi povedal, čo sa v tom účtu nachádza a či sedeli konečné stavy v rokoch
    2004 a za rok 2005 mi účtovná firma nenechala inventarizáciu tohto účtu.
    Vie mi niekto poradiť, ako najrýchlejšie sa dopracujem k nejakému konkrétnemu zostatoku a overeniu správnosti účtu. Ďakujem a pekný deň
    Počiatočná súvaha k 1.1.2006= konečná k 31.12.05, výpisy účtu počas roka 2006 , DP k dph. To vzájomne prelúskať.

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    to bola asi "dobrá" účtovná firma, keď ti nenechala dokladovú inventarizáciu k účtom, pred robením DP je to pre mňa samozrejmosť urobiť najprv inventarizáciu účtov, tam sa tiež dajú vychytať nejaké chybičky krásy...

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    hmm... neviem ako presne si myslela tu kontrolu... zostatok k 1.1. je suma, (v idealnom pripade) ktora mala byt odvedena 25.1. ... ak ti tam vyskoci rozdiel tak to je zauctovana depeha, ktora ale z nejakeho dovodu este nemohla byt uplatnena... napr. to bolo zauctovane zo zalohovej faktury, ale nebola k dispozicii ostra faktura...
    alebo - pri fakturach napr. za mobil sa take moze prihodit - cast nakladov mi patri do decembra, cast do januara ... a s tou fakturou suvisiaca depehacka tiez do januara, takze nemohla byt uplatnena za december
    neviem, kolko mesiacov dozadu by si to chcela kontrolovat... moze sa ti tam vyskytnut aj z roznych dovodov neuplatnena aj viac rokov starsia depehacka, ktora sa uz ale nebude dat uplatnit...
    a na ktorej strane mas zostatok? na MD, alebo na D strane? to je tiez dolezite... este z tohoto pohladu preskumaj aj analytiku na tom ucte
    ak ti to nepomohlo, tak sa este ohlas, ok?

    apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

    apsgroup
    alebo - pri fakturach napr. za mobil sa take moze prihodit - cast nakladov mi patri do decembra, cast do januara ... a s tou fakturou suvisiaca dph TIEZ DO JANUARA
    S týmto si ma nejako doplietla?? naklady treba časovo rozdelit ,ale DPH???
    Ja si DPH kontrolujem tak, že zostatok účtu 343000 napr. k 31.1. musi súhlasit s danovým priznanim za január 2006, v pripade že nie sú nedoplatky na DPH, alebo že nemáš nejakú neuplatnenú DPH z čias, kedy musela byt zaplatená, a samozrejmu ked učujes DPH do toho mesiaca, kedy ju aj evidujes v danovej evidencii.

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    apsgroup
    alebo - pri fakturach napr. za mobil sa take moze prihodit - cast nakladov mi patri do decembra, cast do januara ... a s tou fakturou suvisiaca dph TIEZ DO JANUARA
    S týmto si ma nejako doplietla?? naklady treba časovo rozdelit ,ale DPH???
    Ja si DPH kontrolujem tak, že zostatok účtu 343000 napr. k 31.1. musi súhlasit s danovým priznanim za január 2006, v pripade že nie sú nedoplatky na DPH, alebo že nemáš nejakú neuplatnenú DPH z čias, kedy musela byt zaplatená, a samozrejmu ked učujes DPH do toho mesiaca, kedy ju aj evidujes v danovej evidencii.
    nechcela som ta dopliest ale zalezi na softe... mne ju software drzi v samostatnom chlieviku ako "neuplatnitelnu"... a az ked zadam (co mozem aj dodatocne) datum zdanitelneho plnenia, vtedy mi ju zaradi do konkretneho mesiaca...
    samozrejme ze depehacku casovo nerozlisujem...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.