Zavrieť

Porady

súkromné auto na účely podnikania-náhrady a PHL

ahojte,potrebujem používať moje súkromné auto na účely podnikania (cesta do práce), chcel by som vedieť :
1. učtujem sumu náhrady - amortizáciu(0,183€ x realne km) vypisujem cestáť + spotreba PHL (priemerná spotreba auta x reálna cena za 1lit nafty), tieto dve veci spočítam a to je "Celkové cestovné náhrady za použitie vlastného vozidla" ???
2. registrujem auto na DÚ (cestná daň) alebo nie ???

ďakujem
Naposledy upravil radik78 : 31.03.15 at 12:06
3 komentárov     zbaliť
veronikasad cesta do práce nie je pracovnou cestou živnostníka. O výkon akej práce ide - dochádzaš za zákazníkmi, alebo máš "zamestnávatela" ?
radik78 misto podnikania mám doma, moje služby si objednava istá spoločnosť väčšinou na rovnakom mieste , kontrola strojov
veronikasad ide o dennú dochádzku do tej istej firmy ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    1. ok
    2. uz nie, lebo podla noveho zakona 361/2014 ho prihlasis podanim danoveho priznania k dani z motorovych vozidiel
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    radik78 super rýchla odpoveď !!! ďakujem ale ešte otázka :kedy podám danove priznanie k dani z mot vozidiel? a kedy platím cestnú daň?
    ďakujem
    martinez do 31.januara po uplynuti zdanovacieho obdobia (roka)...a vtedy je aj dan splatna, cize v Tvojom pripade do 31.1.2016
    radik78 ďakujem , jasné
      zbaliť

    súkromné auto na účely podnikania-náhrady a PHL

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.