Zavrieť

Porady

zaúčtovanie daňovej licencie

čoto som si o zaúčtovaní prečítala, ale...
vychádzala nám zaplatiť licencia 960,-
daň nám vychádzala cca 100,-
všade čítam, že treba zaúčtovať 960,- 591/341
ale ak to zaúčtujem 100,- 591/341 a 960,- 341/221 v takomto prípade by mi vychádzal na účte rozdiel 860,- t.j. suma, ktorú si môžme započítať v nasled.roku.
Nebolo by to takto lepšie ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    psps ano ja viem, všade som čítala že treba 960,- 591/341, ale uvažujem ak by som účtovala ako 100,- 591/341 a 960,341/221 potom mi na účte 341 vznikne rozdiel 860,- čo je vlastne daňová licencia, ktorú si ešte môžem odpočítať. Ja mám radšej keď mi papiere sedia s programom a keď zaúčtujem 960,-591/341 potom nikdy nebudem vedieť koľko je zvyšok daňovej licencie na odpočítanie, kým sa nepozriem do papierov
    Tweety aký zvyšok? daň zaplatíš celú daň.
    psps nikto nevie ako bude vychádzať zisk-strata vopred (za rok 2015), ale každý už teraz kalkuluje a preto by malo byť aj z účta jasné, koľko je zvyšok už zaplatenej licencie v našom prípade 860,- (túto sumu si pri výsledku roku 2015 môžem uplatniť) a bolo by to jasné zo zostatku na účte 341. Takto tam bude nula a nikto nebude vedieť koľko je zostatok licencie z roku 2014, kým im nepozriem do papierov-do DP
    Žabinka to je všetko pekne, ale o tom sa neúčtuje, ale sa to eviduje v tabuľke K-evidencia a zápočet daňovej licencie..
    psps no čo už, mohlo to byť aj účtovne doriešené, a teraz o tom presvedčiť šefstvo, že to tak proste musí byť.
    kn-alka a keď ti za ďaľšie 3 roky nevyjde daň, z ktorej by si si to započítala? tak ti na 341 bude vidieť donekonečna?
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Daňová licencia je minimálna daň, preto tú nižšiu neúčtuješ.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    psps ešte otázočka, v ktorý dátum treba zaúčtovať daňovú licenciu ?
    Žabinka DL a HV po zdanení účtuješ k 31.12.2014
    psps ĎAKUJEM
    karakul dňa 1.4. pýta sa na dátum zaúčtovania DL - nevraví za ktorý rok, ani či nie náhodou hospodársky rok, takže nemusí to byť 31.12.2014.... z otázok usudzujem, že ani nie tak šéfstvo treba predsvedčiť
      zbaliť

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    psps (Dnes 10:46) no čo už, mohlo to byť aj účtovne doriešené, a teraz o tom presvedčiť šefstvo, že to tak proste musí byť

    Tu to máš jasne napísané aj s paragrafom - môžeš šéfstvu ukázať

    https://podpora.financnasprava.sk/27...8ovej-licencie

    http://www.podnikajte.sk/dane-a-ucto...itavanie.xhtml

    http://www.danovecentrum.sk/clanok-z...-dc-3-2015.htm

    zaúčtovanie daňovej licencie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.