Zavrieť

Porady

Aerobik ako životný štýl

Ahojte všetci,
veľmi rada športujem a chcela by som aj naďalej žiť zdravo. Pýtam sa preto: Kde si možem spravit kurz na cvičitelku aerobiku prípadne ako sa ňou možem stať?? Prosila by som aj o nejake linky o aerobiku.

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Majka poznám pani , ktorá bola cvičiteľka aerobiku a skončila na invalidnom dôchodku. Od nej viem, že tento šport by mali aktívne cvičiť len mladé ženy do 25 rokov .Pretože ju napriek chorobe cvičenie lákalo, začala sa venovať kalanetike a zdravotným cvikom a jej stav sa zlepšil tak, že nakoniec robila už po 50-ke cvičiteľku kalanetiky a zdravotného cvičenia. Takže ak máš rada cvičenie, tak si dobre rozmysli ,ktorému sa budeš aktívne venovať.

    Majkas je offline (nepripojený) Majkas

    Majkas
    Danielka,ďakujem za reakciu, otázku písala dcéra,
    ale kedysi som ja osobne aerobik cvičila a keď nam precvičovala fitneska (odborníčka), nemohlo sa nič take stať-"športom k trvalej invalidite" a preto viem, že to chce odborné vzdelanie, aby ľudia nerobili proti sebe, ale pre seba.

    yenefer je offline (nepripojený) yenefer

    yenefer
    Tiež som cvičiteľka už 18 rokov a ide presne o to, čo píše Majkas. Prešla som rôznymi obdobiami očarenia rôznymi štýlmi. Aerobicu sa dnes už nevenujem (ale nič proti nemu ak je človek zdravý a nemá výraznejšiu nadváhu) mojím favoritom je cantienica v spojení s rôznymi formatívnymi a zdravotnými cvičeniami. Dnes sa v telocvičniach stretneš úplne bežne s cvičiteľkami, ktoré niesú školené. Doplatia na to vždy cvičenci. Njahoršie je, že aj v zariadeniach, ktoré majú "meno" resp. by človek očakávala že ide o väčšie zariadenie tak bude poskytovať aj kvalitné služby. Rovnako je problém v povedomí ľudí, ktorí sú presvedčení o tom, že len ak ich po cvičení bolí celé telo a majú svalovku tak si dobre zacvičili... . Každé cvičenie by malo byť primerané zdravotnému stavu, hmotnosti a čiastočne aj veku, hoci to súvisí s prvými dvoma záležitosťami. Navyše je dnes veľmi veľa rôznych štýlov cvičenia a tak skutočne je si z čoho vybrať.
    Ale vrátim sa k téme :-) Pre zaškolenie je možné sa obrátiť priamo na Slovenský zväz RTVŠ, Junácka 6, Bratislava, www.szrtvs.sk a potom existujú aj súkromné školy aerobicu, ktoré majú licencie na vystavenie trénerského preukazu. Presné adresy si neapmätám, ale ak zadáte tému do www.google.sk, určite to bez problémov nájdete. Športom k zdraviu! :-)

    Aerobik ako životný štýl

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.