Zavrieť

Porady

Ocenenie výrobkov a tovaru

Chcela som sa spýtať.Čítala som u Cenigovej, že si musím, ak predávam zásoby a služby urobiť cenovú smernicu.Čo to znamená. Ja som mala predtavu, že kúpim materiál a je čisto na mne za koľko zákazníkovi predám.Často u mňa rozhoduje veľkosť zákazky a preto upravujem u každého zákazníka maržu či už z materiálu, tovaru či služby. Musím mať niekde presne stanovené predajné ceny za tovar, služby a potom ich len učtovne opravovať cez zlavy a bonusy?Nemôžem jednoducho predať tú istú vec niekomu za 10 a druhému za 20 Sk?
Veď keď predám niekomu záclonu, ktorú šila moja krajčírka a ja som jej musela za to zaplatiť, tak záclona bude drahšia ako vtedy, keď to ušijem ja. Moju prácu si ako živnostníčka nemám ako dať do mojich nákladov a tak nezvyšuje cenu výrobku tak, ako keď ten výrobok dám ušiť niekomu, ktorého práca zvyšuje cenu výrobku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ocenenie výrobkov a tovaru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.