Zavrieť

Porady

Ako nastavit v GRAFE aby krivka nepadla do 0

Zdravím funguje vlastné formátovanie aby 0%;; aby sa mi v grafe zobrazovali hodnoty len ak je v tabulke nejaké číslo, dalšia náročná situacia:

- chcem upraviť graf ktorý má rozsah udajov od januara do decembra, ale nechcem aby mi krivka padla do 0 ked tabulka má prazdnu hodnotu,
- v tabulke ze vzorec a nabiehaju do nej len udaje ak sa zacal mesiac, v opacnom prípade ukazuje prázdnu hodnotu,
- krivka mi padne do 0 lebo je tam vzorec v bunke,

Da sa nastavit graf aby mi ukazoval hodnoti len pokial v tabulke je hodnota? Dakujem
gm.JPG  
sances Ahoj, ako vidím v náhľade 0% budeš mať stále iba v nasledujúcich mesiacoch ktoré ešte nenastali?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    excel.sk je offline (nepripojený) excel.sk

    Lektor kurzov Excel excel.sk
    .
    Dobrý deň,

    pointou je vložiť namiesto výsledku funkcie, ktorý sa rovná nule funkciu NA()

    čiže niečo na tento spôsob:

    Code:
    =IF(VAŠA FUNKCIA=0;NA();VAŠA FUNKCIA)
    Ešte malá poznámka k Vašej interpretácii 0%;; - pred prvou bodkočiarkou zobrazujeme hodnoty väčšie ako nula, za prvou bodkočiarkou zobrazujeme hodnoty menšie ako nula a za druhou bodkočiarkou nulu, prípadne za treťou bodkočiarkou text.

    Napríklad naformátujte 4 bunky nasledovne:

    [Zelená]0,00;[Červená]-0,00;[Modrá]0,00;[Purpurová]@

    a napíšte do prevej 2, do druhej -2, do tretej 0 a do štvrtej abc

    Pozn.: zároveň vidíte, že sme tam naformátovali dve desatinné miesta (to môžete aj vo Vašom grafe využiť).

    Ak používate nie slovenskú verziu MS Excel, tak názvy farieb preložte do príslušného jazyka.

    Pekný deň!
    .

    Ako nastavit v GRAFE aby krivka nepadla do 0

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.