Zavrieť

Porady

Dohoda o vine a treste v Grécku ?

V lete 2014 som bol s autokaravánom v Grécku, kde na jednej pláži bolo cca 20 karavanistov kontrolovaných políciou a upozornených na zákaz voľného kempovania. Medzi nimi som bol aj ja s manželkou. Polícia si zapísala aj moje iniciálie a odišla. Neriešila nič blokovou pokutou na mieste. Do hodinky sme sa zbalili a odišli z tejto pláže......

Koncom marca 2015 som bol predvolaný políciou, kde som dostal Predvolanie k súdu do Grécka za trestný čin nedovoleného kempovania na september 2015.

Otázka:
Je možné v súlade s Gréckym právom požiadať o Dohodu na vine a treste tak, aby som nemusel cestovať do Grécka na predvolanie, ale rovno zaplatiť pokutu zo Slovenska?

Som prekvapený zaradením tohoto skutku do "trestných činov" ako i neriešení problému ihneď blokovou pokutou ale takýmto "šikanovaním" s predvolaním cez 1/2 Európy - viem poslať scan predvolania aj s prekladom do SK.

Toto je zrejme pre skúsených právnikov - ďakujem za každú radu/pomoc/tip.
Prosím len konkrétne reakcie - ďakujem.
PS
Naposledy upravil PeterSV : 07.04.15 at 13:29
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tannenkau Na ľavej strane tejto stránky sa nachádza oranžový stĺpec, v ktorom nájdete najaktuálnejšie správy z mesta, prehľad kultúrnych udalostí, aktuálne počasie, informácie o užitočných službách

    Na pravej strane, v zelenom stĺpci, môžete nájsť informácie o baroch, kluboch, krčmách, reštauráciách a obchodoch, praktické rady a tipy ako stráviť príjemne čas v Bratislave

    ////////////////

    len tú gr. ambasádu som nejako prehliadol

    či

    čo
    lujza.j milan kukaj tam kde treba
    Address:
    Hlavné Namestie 4
    81101, Bratislava
    Phone: (004212) 54434143
    Fax: (004212) 54434064
    Web Site: www.mfa.gr/bratislava
    Email: embassy@greece.sk
    lacotinka jáááááááááj

    na Hlavnom námestí

    šag to nájde lachko , keď sú na Hlavnom
    PeterSV Nežiadal som adresu Gréckej ambasády - sú to len trafikanti, ktorí reálne nepomáhajú, ... žiaľ. Ďakujem za konkrétnu pomoc/radu/tip.
    lujza.j tak nič.....ked si tam už bol.....zaplať si právnika....
      zbaliť
    PeterSV Takéto reakcie len plevelia toto vlákno, škoda.....
    tannenkau 7 príspevkov = žiadne vlákno

    Dohoda o vine a treste v Grécku ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.