Zavrieť

Porady

Náhrada mzdy za nedopracované z dôvodu sviatku

dobrý deň,ako je to s náhradami za sviatky v apríli,mám na výplatnej páske základnú mzdu zníženu o 1500 Sk ,ktorá je uvedená ako náhrada za sviatok,takže som si na sviatok prispel sám?Normálne mám základ 15000,ale teraz bol znížený ,odpracoval som 18 dní/144 hod.Ďakujem za vysvetlenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    strojár
    dobrý deň,ako je to s náhradami za sviatky v apríli,mám na výplatnej páske základnú mzdu zníženu o 1500 Sk ,ktorá je uvedená ako náhrada za sviatok,takže som si na sviatok prispel sám?Normálne mám základ 15000,ale teraz bol znížený ,odpracoval som 18 dní/144 hod.Ďakujem za vysvetlenie.
    Chýbajú mi nejaké informácie, aby sa dalo správne odpovedať.
    Skúsim preto položiť "navádzacie otázky:
    1. Celkové brutto máš iba 13500 za apríl?
    2. Nenašiel si niekde na páske aj nejaký "chlievik" s pomenovaním "náhrada za sviatok" alebo "sviatok" (mala by tam byť suma cca tých 1500,- s nejakou "+/-" odchýlkou)?
    3. Nemal si nejakú dovolenku / nemoc / platené voľno / neplatené voľno / návštevu lekára / školenie v apríli?
    Skús doplniť informácie, potom bude možná aj odpoveď na Tvoju otázku, resp. vysvetlenie Tvojich pochybností.

    mona.na je offline (nepripojený) mona.na

    mona.na
    Keď si dostal do rúk toľko, koľko si dostal zvyčajne, tak je všetko v poriadku. Keď si dostal menej, tak už nie. Podľa mňa tvoja mzdárka by ti to vedela vysvetliť. Každá výplatná páska je iná.

    Bubasis je offline (nepripojený) Bubasis

    Bubasis
    Netreba zabudnúť že pri mesačnom odmeňovaní zamestnancov, je náhrada za sviatok pomernou časťou mesačnej mzdy...čiže možno preto tam nevidíš "chlievik" s názvom náhrada mzdy za sviatok. Obvykle je to potom zahrnuté v Základnej mzde + možné prémie...proste ako keby si to odpracoval....

    Náhrada mzdy za nedopracované z dôvodu sviatku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.