Zavrieť

Porady

Nemocenské dávky pre SZČO

Ahojte, od 1.1.2015 som SZČO. Teraz mám zdravotné problémy kvôli ktorým nemôžem živnosť vykonávať. Vie mi niekto poradiť ako a v akej výške by mi vyšli nemocenské dávky? Pre upresnenie minulý rok som bol do júla zamestnanec, potom mesiac PN a v sept. - dec. 2014 som bol na Úrade práce. Od jan. t.r. platím odvody do ZP 57,68€. Ďakujem.
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Doplň dobu zamestnania v posledných dvoch rokoch.
VViktor R.2013 odpracovaný celý, r.2014 odpracovaný do cca júla, poto cca mesiac PN a zvyšok roka na Úrade práce.
veronikasad doplnila som odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    0 Eur by boli nemocenské dávky, lebo nemáš nemocenské poistenie. Ak si odpracoval najmenej 270 dní v posledných 2 rokoch a prihlásiš sa na dobrovolne poistenie a tak pôjdeš na PN tak nemocenská dávka bude rátaná z minima tj. z VZ 412e .. a bude vo výške cca 220e

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zo zdravotného poistenia ti nárok na nemocenské nevznikne ...

    Máš splnenú podmienku 270 dní nem.poistenia. Ak budeš postupovať ako píše xanti, vznikne ti nárok na nemocenské z dobrovolného poistenia. Prihlášku treba podať v SP na reg.liste FO aspoň deň pred vznikom PN-ky. Nezabudni sa z dobrovolného poistenia po skončení PN-ky odhlásiť.
    Naposledy upravil veronikasad : 08.04.15 at 09:48
    VViktor Ďakujem za odpovede. Len neviem ako vyžiť z 220€, keď len pravidelné platby mám mesačne cca 300€.
    marjankaj Aspoň vidíš, že je pravda toto. Je lepšie byť bohatý a zdravý.

    Nemocenské dávky pre SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.