Zavrieť

Porady

Odkaz na bunku v inom zosite

Ahojte,

chcel som sa spytat. Da sa v exceli ak mame dva rozlicne zosity spravit odkaz na bunku z jedneho zosita na druhy.

Napriklad: Mam zosit, ktory mam vyplneny a potrebujem z neho vytiahnut urcite udaje a nechce sa mi ich rucne prepisovat . Potreboval by som aby sa mi v druhom zosite aktualizovali udaje podla toho ako sa menia udaje v prvom zosite.

Dufam, ze som sa dobre vyjadril.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    excel.sk je offline (nepripojený) excel.sk

    Lektor kurzov Excel excel.sk
    .

    Dobrý deň,

    áno, je to možné, ak sú obidva excelovské zošity otvorené v jednom výskyte (jednej inštancii) Excelu. Jednoduchšie povedané program Excel musí byť spustený len 1 krát s obidvoma zošitmi. To sa Vám na 100% podarí, ak po otvorení prvého zošita dáte príkaz Súbor - Otvoriť a potom otvoríte aj druhý zošit. Teda nesmiete spustiť druhý krát program Excel a v ňom ten druhý zošit. V závislosti od verzie nastavení sa môže druhý krát Excel spustiť ak ten druhý zošit otvárate dvojklikom.

    Odkaz na bunku spravíte dvomi spôsobmi:

    1. pri kopírovaní spravíte prilepenie príkazom Prilepiť špeciálne - Prilepiť prepojenie. Vznikne prepojená bunka (bunky) Napríklad:

    . ='[Stredisko Senec.xlsx]Január'!$F$8

    2. ak potrebujete priamo do vzorca ťahať tie hodnoty, tak ten vzorec normálne spravíte. A vznikne napríklad:


    . ='[Stredisko Senec.xlsx]Január'!$F$8

    alebo

    . =10 * '[Stredisko Senec.xlsx]Január'!$F$8

    alebo častejšie funkcie, napr. VLOOKUP atď.



    Názov zošita, prípadne aj cesta k súboru je v hranatých zátvorkách, potom je názov pracovného hárku a za ním výkričník a potom odkaz na bunku (adresa bunky).



    Čo sa týka aktualizácie, jej jednotlivé možnosti a vlastnosti nastavíte v príkaze Údaje - skupinový rámček Pripojenia - Upraviť prepojenia.



    Pekný deň.

    .

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Samozrejme, ze sa da.
    Musis ale mysliet na to, ze oba zosity musia byt dostupne pri aktualizaciach
    (teda nemozes poslat jedenniekomu a cakat, ze uvidi zmeny, ktore robis na svojom PC)
    PeterGavo Jedna sa o to, ze oba zosity budu na jednom PC v jednom spolocnom adresari.
    marjankaj Veď píše, že sa to dá. Napíšeš = prepneš do druhého zošita a klikneš na požadovanú bunku a dáš enter.

    Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

    Kabaka123
    zošit A - zdroj
    zošit B - kopirovane údaje

    v zošite B.... nastavíš sa na bunku, kde chceš kopírovať údaje
    dáš = preklikneš sa do zošitu A a klikneš na bunku

    a vyzerá to asi takto ='zošit A'!A1

    toto je prekopírovaný odkaz v zošite B, v bunke A1, zo zošita A v bunke A1
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Jak cez kopirák.
    Kabaka123
    PeterGavo Dakujem
      zbaliť

    Odkaz na bunku v inom zosite

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.