Zavrieť

Porady

termohlavice herz

Zdravím. Kúpila som na radiátory termohlavice Herz. Podľa popisu radiátora (Korad VK22) som zistila, že máš závit M30x1,5, brala som to ako rozhodujúci fakt pre výber termohlavice. Avšak ihla z ventilu na radiátore nedočiahne do termohlavice. Viete mi niekto poradiť, či sa ten ventil na radiátore dá vymeniť a aký kúpiť? Alebo mám rovno vrátiť termohlavice?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Ku každej hlavici treba kúpiť pasujúci ventil. Resp. treba kúpiť termohlavicu, aby bola kompatibilná s ventilom.

    Ventil sa dá vymeniť. Nie je to ale ľahké - treba vypustiť celú stúpačku, vymontovať starý ventil a namontovať nový.

    Skús ísť späť k predajcovi, kde si kúpila hlavice, zober jednu z tých pôvodných a vyskúšajte, či má nejakú inú, ktorá má rovnaké parametre ako tá pôvodná. Snáď ti ich vymení.
    Dagmara1980 Keby aspoň bolo na nete napísané, ktorá termohlavica je kompatibilná s ktorým ventilom. Takto je to na figu. Všade píšu iba o závite. Ale ďakujem za ochotu pomôcť. Skúsim ich vrátiť.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    občas s tým robím ale ani ja to neviemaká hlavica pre konkrétnu značku radiátora, keď treba volám obchoďákovi alebo hľadáme v katalógoch v kamennom obchode...

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Doporučované termostatické hlavice výrobcu radiátorov na strane 15 katalógu, sú tam aj hlavice Herz, treba si skontrolovať typ podľa čísla.
    http://www.korado.cz/file/cms/cs/vyr...20141203094901

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.