Zavrieť

Porady

RZZČ a Hlasenie za r.2014-prebraté mzdové účtovníctvo

Dobrý deň, prosím Vás prebrala som mzdové účtovníctvo a začala od r.2015.
Je povinnosťou predošlej mzdovej účtovníčky dokončiť rok s tým že vykoná roč. zúčtovanie 2014 a podá hlásenie za r.2014?
Nemám mzdy za r.2014 nahodené v mojom softe, takže by to bolo pre mňa náročné na ručné spracovanie. Môžem teda, argumentovať s tým, že to mala vykonať resp. bola to povinnosť predošlej účtovníčky?

Ďakujem pekne!
3 komentárov     zbaliť
veronikasad si zamestnanec firmy alebo SZČO ? Aká bola dohoda o ukončení spolupráce s predchádzajúcou mzdárkou a aké podmienky máš dohodnuté v tvojej zmluve ?
Dostala si všetky mzdové podklady za rok 2014 ?
maped som szčo, dostala som všetky mzdové podklady za r.2014, okrem potvrdenia o príjme zamestnanca. V mojej zmluve mám napísané, že za predchádzajúce zdaňovacie obdobie nenesiem zodpovednosť, zmluva je platná až od vykonania mojich služieb.
veronikasad Moc dobre to v zmluve ošetrené nemáš, pretože povinnosti vykonať RZD a podať Hlásenie vznikli počas platnosti tvojej zmluvy - aj keď z podkladov roku 2014.

To na čo sa pýtaš v druhej vete mal mať ošetrené zamestnávatel s predchádzajúcou účtovníčkou. Pri serioznom ukončení spolupráce sa to tak bežne robí, že tieto práce urobí "stará" mzdárka. Za svojej praxe sa už ale aj mne stalo, že som RZD ani Hlásenie nerobila. Odovzdala som komplet mzdovú evidenciu a mzdové listy, Potvrdenie o zdanitelnej mzde som tiež nevystavila (ale mala som na to svoje dôvody).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    RZZČ a Hlasenie za r.2014-prebraté mzdové účtovníctvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.