Zavrieť

Porady

Dobrý potreboval by som pomôcť pri zostave jedálneho lístka pri príležitosti slávnostného menu pre 2 osoby k záverečným skúškam .

VRATENIE VYMAZANEHO TEXTU

Budem hostiť hosťa zo zahraničia na Slovensku s naším pánom prezidentom. Potrebujem pomôcť so studeným predjedlom, polievkou, hlavným jedlom a dezertom. Chcem aby to boli tradične slovenské jedlá, čo sa podávajú na významných stretnutiach.
Naposledy upravil arizona : 11.04.15 at 07:25
4 komentárov     zbaliť
Peggynka Dobre,máš to ako zadanie na záverečné skúšky.Mali ti dať aj informáciu,odkiaľ bude hosť zo zahraničia.Vieš to?
kopretinka a po celý čas štúdia si sa učil čo,keď tu žiadaš o vypracovanie skúšky?
Filip480 Ja som sa chcel len poradiť. Lebo je to niečo iné zostaviť menu ako na nejakú svadbu. Tak neútočte na mňa.
veronikasad Filip, otázky na Porade sa nemažú
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

evuš je offline (nepripojený) evuš

evuš
Čo sa všetci " paprčíte "
- chlieb so soľou...
- studené "zaucho"
- "hubová polievka"
- "fackované zauchá"
- ako dezert : výrok Pána prezidenta z ČR : "smrt vegetarianům a absinentům"

Prepáčte mi, ale nedalo sa inak

avalik je offline (nepripojený) avalik

avalik
No keď to bude s prezidentom tak kontaktuj protokol kancelárie prezidenta, poradia ti aj vzhľadom na prípadné diétne obmedzenia. A tak isto majú skúsenosti s podávaním tradičných jedál zahraničným hosťom.
Je dobré si okolo programu hostí zistiť informácie, napr. či po skončení obeda ešte nemajú ďalšiu spoločenskú udalosť a vtedy je dobré nepodávať jedlá, po ktorých konzumácii je človek cítiť, tak isto mak nie je vhodný.
Rezance v polievke tiež robia problémy pri konzumácii, vhodnejšie sú knedličky alebo zavárka čo nepadá z lyžice.
Filip480 Ďakujem Vám

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet Peggynka
Obávam sa,že ťažko zostavíš menu z tradičných jedál.Pri takýchto príležitostiach sa hľadá kompromis,pokiaľ návšteva nemá špecifiká (napr.náboženské).Jedlo musí byť ľahko stráviteľné,bez výrazných surovín a kombinácií,ktoré by mohli spôsobiť problémy so zažívaním.Tu máš menu z návštevy Jej Veličenstva Alžbety II :
http://www.pluska.sk/spravy/z-domova...-kralovnu.html
Ak to má byť obed,tak by som zrušila teplé predjedlo a dala polievku (napr. kurací vývar so zeleninou a macesovými knedličkami).
Filip480 Ďakujem za radu

excel.sk je offline (nepripojený) excel.sk

Lektor kurzov Excel excel.sk
Napríklad:

1. Parma šunka s jarnými rolkami
2. Sépiové špagety s krevetami a Provensálskou zeleninou
3. Kurací vývar s hríbovými raviolami a cuketový julienne
4. Pikantné hovädzie závitky v morských riasach s grilovanou zeleninou
5. Vanilkový mousse s ristrettom

Dobrý potreboval by som pomôcť pri zostave jedálneho lístka pri príležitosti slávnostného menu pre 2 osoby k záverečným skúškam .

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.