Zavrieť

Porady

Môže súd vrátiť doklad doručený na uloženie do súdneho spisu bez udania dôvodu?

Okresný súd rozhodol vo veci, voči tomuto rozhodnutiu bolo podané odvolanie na Krajský súd. Ako žalobca som na Okresný súd podal späťvzatie žaloby. Na moje prekvapenie žalovaný mi priniesol ukázať list od Krajského súdu (zhodou okolností ho predo mnou otvoril ), ktorý obsahoval originál môjho späťvzatia žaloby teda aj s pečiatkou o doručení a pravdepodobne aj s vyznačeným poradovým číslom na prvom liste vpravo hore. Žiadne zdôvodnenie alebo sprievodný list nič... Vie mi prosím niekto poradiť čo v takomto prípade urobiť, resp. čo tým chcel súd povedať?
Ďakujem.
4 komentárov     zbaliť
tannenkau A teraz trochu poriadku :
ty si žaloval
(pravdepodobne na OS aj vyhral)
proti rozhodnutiu OS sa niekto odvolal na KS
ty si na OS podal spaťvyatie
žalovaný dostal list z KS
v tom liste bolo tvoje spaťvzatie na OS (s prijímacou pečiatkou koho ??? : OS , či KS )

Zatiaľ OK ?

Jedno z možných vysvetlení :

OS aj KS je tak ako ja popletený vašim správaním

žalujete sa
odvolávate sa
spaťvzaťujete sa
ukazujete si listy
(už len aby ste si nezačali ukazovať volačo iné )
3cfsp Áno, verím, že to celé znie pomotano, ale okolnosti sa menili takým spôsobom, že to jednoducho vyzerá, ako to vyzerá.
V tom liste od KS bolo moje späťvzatie, ktoré som doručil na OS. Samozrejme s prijímacou pečiatkou OS - v čase podania späťvzatia bol ešte spis na OS. Na KS prišiel o 4 dni neskôr.
tannenkau

veď ak ti ukázal list, tak ste sa vari dohodli
tak s čím máš problém ?
3cfsp Že sme sa nedohodli so súdom, V podstate súd akoby o danej veci nevedel.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    To musel ísť o omyl úradníkov na súde - niekedy to skutočne riadne popletú. Informuj sa v podateľni okr súdu.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    3cfsp Ďakujem za odpoveď. Budem veriť, že to bol omyl. Skúsim to teda poslať ešte raz.
    avalik naco posielat este raz? ved nahliadni do spisu a zistis ci tam je ulozena kopia a original omylom zaslali zalovanemu
    3cfsp Neviem, ale nemyslím, že by niekto na súde robil kópie dokumentov. Nebol k tomu žiadny dôvod. Späťvzatie obsahovalo aj súhlas žalovaného, takže toho nebolo treba upovedomiť. Do spisu samozrejme nahliadnem. A viem určite, že kópiu dokumentu nikto nerobil
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Píšeš o vrátení dokladu ale vlastne tvoj originál (späťvzatie žaloby) bol doručený žalovanému ... a to nie je vrátenie.

    Otázka je, či späťvzatie žaloby malo byť v origináli doručené žalovanému (alebo si podal viac výtlačkov a jeden z nich mu zaslali) ... alebo to tetušky poplietli ako píše Mária27
    3cfsp Ďakujem za odpoveď. Všetko čo bolo podané bol len ten jeden originál. Takže asi Mária27 mala pravdu.

    Môže súd vrátiť doklad doručený na uloženie do súdneho spisu bez udania dôvodu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.