Zavrieť

Porady

využitie autorádia ako normálneho rádia

Zdravím, má niekto skúsenosť, ako zapojiť autorádio pomocou zdroja z PC a kúpených repro? Ide mi hlavne o vzdialenosť rádia od reprákov(spätná väzba), akú anténu, čím vyplniť vnútro bedne... Ďakujem

foto je zo štítku zdroja
Naposledy upravil suman : 12.04.15 at 18:44 Dôvod: vložiť foto
Snímka0830.jpg  
tannenkau Zaujímavý by bol aj taký
graf závislosti spatnej vazby od dĺžky drotov
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tannenkau je offline (nepripojený) tannenkau

    Vylúčený člen tannenkau
    Tožžžžžžžžžžžžžžž

    vyzerá to trošku na amatéra
    auto máva 12 V
    PC tuším 5 V (ale možno má aj iné výstupy , respektíve by si spojil dva zdroje = 5+5 =10

    asi by ti slabšie hralo na 1 zdroj
    16 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    suman amatér ano, ale štítok zdroja hovorí jasne(ako sa sem dá vložiť fotka?)
    tannenkau iba v odpovedi
    pod okienkom vpravo je pridať súbor
    nie v komentári
    misoft PC zdroje majú i 12V vetvu - dokonca dve! A stabilizovanú. Výkon bude postačujúci.
    Spätná väzba - použije tienené vodiče.
    suman ďakujem, to som vedel, aj ked som amater. co tie veci, na ktore som sa pytal?
    misoft Autorádio šlo na obyčajnú prútovku. Teda akákoľvek anténa.
    Rádio samotné je tienené. Repráky, keď sú dosť ďaleko - spätná väzba nebude (veď v aute sú často len 1,5-2m od rádia a spätná väzba nie je a to sú pripojené obyčajnými káblami).
    http://www.repromania.net/teorie/stavba-ozvucnic.php
    Poznámka - neprežeň to s príkonom reprobední - autorádia samotné nemá dosť veľký výstupný výkon.... mohol by si odpáliť koncáky v autorádii.
    tannenkau šak tam máš polla štítku plno dierok, kam to možeš pichnúť
    misoft PC zdroje majú predpísané značenia káblov 12V - žltá + čierna. 5V - červená + čierna = čierna "nulák", "mínus"
    tannenkau nuláka pozná každý

    ale ja som poznal aj fázáka
    misoft Fázáka - poznám.... chytí, trasie a ani zo toho oného pustiť nechce......
    tannenkau trt makový
    tak volali majstra elektrodielne v Blave na SPŠE silnoprúd
    misoft V Blave som na SPŠE nechodil (len v PO - silnoprúd). Inak Fázak je v hantírke i fáza, alebo aj chytenie sa fázy... preto chytí, trasie, nepustí. Mal som do činenia - prežil som - 380V - ale srdénko punpovalo ako divé.....
    suman dobry link, diky
    tannenkau 220 rozumiem = brnknem si , čo to robí

    a čože ťa lákalo na tom 380 ??????
    (obe ruky máš ľavé ?? )
    misoft Prdlajs ľavé.... nejaký pako nechal zapojené vodiče trčať von zo stroja (a šupnuté v sieti). A pri praktickom výcviku som sa dotkol živého.... mal som šťastie, že dotkol, nie chytil... Majster sa skoro šiel zblázniť z toho... Ale už viac ako 40 rokov po tomto existujem... vraví sa, že dobrého elektrikára elektrina nezabije....
    tannenkau ja som mal asi okolo 4-5 rokov, keď som chytil fázáka do hrsti (že vraj ma babkina sestra musela odtrhnúť, taký mi bol "príťažlivý " )
    starší brat loptou roztrhol 220 kábel do pivnice
    misoft A za všetko môže ten blbec náhoda
      zbaliť

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    - PC zdroj bez úpravy nerozbehá. Pracuje len po zapojení do matičnej dosky. Je treba prepojiť niektoré piny aby pracoval.
    - Myslím že by mal mať aj nejakú minimálnu záťaž (je to impulzný zdroj) aj na výstupoch ktoré nebude používať.
    mecky Na nastartovanie staci kratko spojit zeleny kabel so zemou (cierny).
    Zataz bude v pohode ked bude pripojene radio. U tohto zdroja by som tipol ze takuto ochranu ani nema

    využitie autorádia ako normálneho rádia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.