Zavrieť

Porady

Dohoda o brigádnickej práci študenta 2014 vs 2015

Dobrý deň,
vo februári 2014 sme uzavreli dohodu o o brigádnickej práci študenta so šudentom VŠ na dobu neurčitú - pravidelný príjem (s predpokladom, že hod budeme potrebovať aj v priebehu roku 2015 cca do leta). Vzhľadom na zmeny platné od 1.7.2014 musíme takúto dohodu ukončiť najneskôr 30.6.2015 ... takto sme to aspoň pochopili. Ale teraz mi viacero mzdárok tvrdí, že sme túto dohodu mali ukončiť k 31.12.2014 a od 1.1.2015 uzatvoriť novú dohodu, t.z. odhlásiť k 31.12.2014 zo soc.poisťovne a znovu prihlásiť k 1.1.2015. Prosím, čo je správne? Urobili sme vo firme chybu alebo stačí ak dohodu ukončíme do konca júna 2015? Vopred ďakujem za vaše rady
Naposledy upravil Aysel : 14.04.15 at 12:05
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dohodára stačí odhlásiť k 30.6.2015. Ak bude mať aj po 1.7.2015 štatút študenta, prihlásiš ho od 1.7.2015 na novú DoBPŠ.
    Aysel Ďakujem ... aj ja som takto pochopila prechodné ustanovenie, ale pre istotu chcem vedieť aj názory iných

    Dohoda o brigádnickej práci študenta 2014 vs 2015

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.