Zavrieť

Porady

Ako najlepšie zhodnotiť peniaze?

Ako sa dajú najlepšie zhodnotiť peniaze, aby sa mi to čo najvýhodnejšie vrátilo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    To keby sme vedeli, tak sme vsetci spokojni milionari
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lejla001 Tak to je pravda. Len som chcela vedieť, či je lepší termínovaný vklad, alebo riskovať a vložiť ich do podielových fondov, atď.
    Chobot Keď chceš zisk za cenu rizika, tak do podielových fondov. Ak chceš mať istotu aj za cenu nižšieho výnosu, tak banka. Pravdou ale je, že v bankách v súčasnosti nezarobíš na úrokoch skoro nič. Tak nízke sú úrokové sadzby.

    Dokonca už aj stavebné sporenie je na hranici výhodnosti, odkedy znižili percento štátneho príspevku.
    Oliwa Nielen odkedy znížili percento štátneho príspevku, ale odkedy zvýšili optimálny ročný vklad na súčasných 1206,93 ako podmienku na získane plnej štátnej prémie.
      zbaliť

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    ono sa na to dá pozerať z viacerých pohľadov. Hlavné kritérium je miera rizika, ktoré so sebou daný spôsob prináša. Druhé - koľko sa tomu chceš venovať.

    Keď sa rozhoduješ iba medzi termiňákom a podielovými fondami, choď do fondov. Miera rizika je nízka. Sú spôsoby, kde môžeš prísť o všetko veľmi rýchlo (za predpokladu dementnosti investora)

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak dlhodobo chceš uchovať hodnotu peňazí, treba kúpiť zlato.

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Rozumne Ulozena Mena = RUM
    Oliwa Na Slovensku už len UM...
    pbrezovsky Veru iba alkohol ti dá 30 a viac %

    Ako najlepšie zhodnotiť peniaze?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.