Zavrieť

Porady

Môže mi zamestnávateľ preplatiť len časť P-čka a ostatok strhnúť z dovolenky?

Dobrý deň, mal som naplánovanú návštevu 2 lekárov v 1 deň. Môj pracovný časť trvá od 7-15:45. Z práce som odchádzal o 11-tej hodine. Lekárov mám viac ako 30 kilometrov od pracoviska. Priepustku som si dal potvrdiť od obidvoch lekárov ktorú som následujúci deň dal zamestnávateľovi na potvrdenie. Odmietol mi preplatiť 4 hodiny ako návštevu lekára a uznal mi len 2,5 hodiny a 1,5 hodiny mi chce strhnúť z dovolenky. Má právo mi vôbec siahať na dovolenku a riešiť koľko som času som strávil u lekára.
Budem veľmi vďačný za každú pomoc. Ďakujem
veronikasad mal si na priepustke potvrdený čas odchodu z ambulancie ?
ivka70 Mas fixny pracovny cas alebo cast tohto casu je variabilna a povinne musis byt v oraci len jeho cast?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    A máš uvedený čas na potvrdení? Pretože ak áno, zamestnáv. to musí akceptovať.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tršo Ja som mal na Priepustke uvedený odchod 11:00 a príchod 15:45 ako koniec pracovnej doby čo boli 4 hodiny ak myslíš toto, alebo myslíš či mi lekár napísal čas kedy som tam bol. Ďakujem za reagovanie.
    Tweety Čas u lekára som myslela, ten mal lekár uviesť..Máš pevný pracovný čas?
    Tršo Lekár mi čas neuviedol. Mám pevný pracovný čas od 7-15:45
      zbaliť

    Môže mi zamestnávateľ preplatiť len časť P-čka a ostatok strhnúť z dovolenky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.