Zavrieť

Porady

Návrat do práce po RD a nátlak zamestnávateľa na podanie výpovede

Dobrý deň,
dovoľujem si Vás požiadať o radu ohľadom môjho návratu do práce po rodičovskej dovolenke. Som osamelou matkou, starajúcou sa o dve maloleté deti. RD som ukončila 10.4.2015 a od 11.4.2015 som nastúpila do práce s tým, že mi zamestnávateľ písomne nariadil vyčerpať nevyčerpanú dovolenku . Pred ukončením RD som zamestnávateľovi riadne oznámila, že končím RD a vraciam sa do práce. V oznámení som žiadala zamestnávateľa, vzhľadom na môj súčasný stav, o skrátenie pracovného času o 1 hod. denne. Pracujem v banke, na odd . firemných klientov, pracujem tam už 20 rokov, v pracovnej zmluve a súviciacich dohodách o zmene .... mám konkretizovanú pracovnú pozíciu - obchodný riaditeľ a takisto mám konkretizované miesto výkonu práce. Od zamestnávateľa som obdržala zamietavé písomné stanovisko, že mi nemôžu vyhovieť, nakoľko by to z vážnych prevádzkových dôvodov ohrozilo chod oddelenia, keby mi skrátili pracovnú dobu o 1 hod.. Avšak je to účelové a zavádzajúce, nakoľko viem, že na oddelení sú moji ďalší štyria kolegovia, ja budem piata. Čiže k žiadnemu ohrozeniu nepríde a takisto v banke nie sú žiadne prevádzkové dôvody, iba ak pre zamestnancov, ktorí vybavujú klientov pri prepážke. Takisto ma tlačia k tomu, že vzhľadom na môj súčasný stav (že sa starám sama o dve malé deti ) nebudem schopná si plniť povinnosti atď. , posielajú ma do BA na tú istú pozíciu, nakoľko v TT, kde pracujem je nás veľa. Tieto kroky cítim ako silný psychol. tlak na moju osobu, aby ma zastrašili a odišla som sama bez odstupného. Kedže majiteľom banky je Penta, mám obavy, či ísť do sporu s nimi alebo nie, vzhľadom na ochranu osamelých rodičov podľa ZP. Prosím Vás o radu resp. názor, ako mám ďalej postupovať.
veronikasad Aké miesto výkonu práce máš v prac.zmluve ?
manželka26 miesto výkonu práce mám konkretizované , Trnava
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Návrat do práce po RD a nátlak zamestnávateľa na podanie výpovede

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.