Zavrieť

Porady

Ako poslať hotovosť /ceske koruny/ do ČR ?

Zdravím Vás,
potreboval by som poradiť ohľadom posielania peňazí do ČR.
Chcem poslať české peniaze teda hotovosť na česky účet,je to nejakým spôsobom možne?
Diky za odpovede


24.4.2015-Píšem to sem,lebo neviem to zaradiť medzi odpovede.
Takže telefonicky som zistil, že by sa to dalo poslať cez Poštu, stačí vypísať medzinárodný platobný príkaz Euroziro myslím že sa to tak nazýva a poplatok je 4eur, no supeer ne.
Uvidím či to pôjde keď tam prídem osobne.
Naposledy upravil andris69 : 24.04.15 at 18:49
buchač Si nakúpil zbrane a strelivo a potrebuješ vyplatiť ?
andris69 Vyplatiť potrebujem ale nie za zbrane a strelivo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Nie je problem poslat z ktorejkolvek banky, akurat treba vediet za aky poplatok.
    Najelegantnejsie riesenie ma Fio - cosi ako dualny ucet, poplatok = nula.
    Tiez som posielal z CSOB SK do CSOB CZ, poplatok ako domaci.
    Rovnako to musi byt aj v dalsich sesterskych bankach: SLSP-CSAS, KB-KB, Rajffeisen, Unibanka, mozno Zuno, apod.
    Zaznacis sumu a CZK, tebe z uctu odide x EUR.

    Ale otazka je matuca - poslat HOTOVOST na UCET...?
    Poslat hotovost = bankovky do obalky. Na ucet = bezhotovostna platba.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Lenže andriš to nejak nevie pochopiť...a aj je lenivý...viď :

    andris69 (Včera 19:43) No ved práve že sa mi nechce behať po všetkých bankách, takže som myslel že mi tu niekto poradi
    andris69 pripuštam že môže byt trošku otázka matuca, ale neviem ako by so to lepšie sformuloval tu otázku....proste mam česke koruny (hotovosť) a chcem s nimi zaplatiť na česky učet
    vicktor Po prve co je to za banku?
    V CSOB Slovensko mozes hotovost vlozit na CSOB cesky ucet a podobne by to malo byt v kazdej bankovej sesterskej dvojici.
    hanusvas som presvedceny, ze toto neplati! Dostat CZK z slovenskej CSOB na cesky ucet v podstate nejde...bez nejakych drastickych poplatkov
    hanusvas Toto hanusvas (Dnes 11:04) bol komentar k tomuto vicktor (20.04.15 09:34) . Neviem preco to ikonka zaradila niekma inam
    hanusvas a ko pozorujem, ikonka zaraduje zke systematicky. A naviac, obca funguje a obcas nefunguje....treba reloadnut stranku..toto nema zmysel!
      zbaliť

    pmajap je offline (nepripojený) pmajap

    pmajap
    Do Čiech posielam bežne, pošta, platíš € on dostane na účet české koruny, normálne pri peňažnej prepážke ti vypíše doklad. Posielala som naposledy 2.500 ČK, podľa kurzu 99,4 € a poplatok 4€.
    15 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    andris69 Ved to, že ja nechcem eura vkladať ale česke koruny na česky učet
    Nandrolon Potom obalka a na adresu, nie ucet...
    buchač andris69 (Dnes 20:04) Ved to, že ja nechcem eura vkladať ale česke koruny na česky učet
    =================================
    To sa fakt nedá inak, len konštatovaním :

    " TY si fakt nepevný !!! "
    andris69 Do obalky určite ne, to radšej nebudem riskovat
    andris69 buchač vidím že rad konštatuješ, neviem čo sa ti nepáči na mojom prispevku
    Nandrolon Neviem ako u nas, ale ceskaposta garantuje zasielky az do 1 mil. Czk, viac hadam nejdes posielat. Predpokladam, ze aj u nas ju nie je problem pripoistit na pozadovanu sumu...
    kopretinka prečo chceš posielať české koruny? Prečo nepoužiješ postup,ktorý tu máš overený?
    pmajap vždy sa ma opýta akou menou budem platiť, taže tak, skús tú poštu, v banke chceli za transakciu 16 €
    andris69 mam k dispozícii česke koruny tak chcem s nimi zaplatit
    veronikasad v ktorej banke má účet prijímatel ?
    andris69 no to neviem, ale zistím to.
    hanusvas boze, ty sa nad sebou zamysli!!!
    hanusvas tento komentar mal patrit k kopretinka (17.04.15 20:42) . Klikol som na ikonu komentovat pri kopretinka (17.04.15 20:42) . Neviem preco to zartadilo sem!!!! A stalo sato uz opakovane!!!!!
    hanusvas tie ikonky "komentovat" vobec nevytvaraju thready. Programator by sa mal tiez nad sebou zamysliet...
    kopretinka hanus,sa zamysli sám nad sebou.
      zbaliť
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    andris69 A v ktorej? V Slov. sporiteľni to nieje možne, inde som zatiaľ nezistoval
    misoft No tak zisťuj.....bánk je na Slovensku dostatok...
    buchač andris69 (Dnes 19:38) A v ktorej? V Slov. sporiteľni to nieje možne...
    ========================================

    Povedal kto ?
    TY ???
    andris69 No ved práve že sa mi nechce behať po všetkých bankách, takže som myslel že mi tu niekto poradi
    andris69 Tak mi bolo povedané, som si to nevymyslel
    misoft Bóžinku: trochu hľadania a hľa:
    http://www.slsp.sk/ludia/pohodlne-pl...obny-styk.html
    http://www.tatrabanka.sk/sk/personal...na-platba.html
    https://www.postovabanka.sk/ucty/pla...atobne-sluzby/
    andris69 Všetko pekne, ale ja nechcem z účtu na účet poslať.Ja chcem česke koruny( nie eura) poslať na česky učet
    misoft No veď sa spýtaš, dostaneš lastro, vypíšeš a je to.... Nie je podmienka, že musíš mať účet.... Pýtať sa hádam vieš, počúvať tiež....
    veronikasad andris69, ide o jednorázovú platbu, alebo sa takéto platby budú vyskytovať častejšie ?
    andris69 Ide iba o jednorázovú platbu.
      zbaliť

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Posielal som v slsp cez internet banking na cesky ucet ceske koruny /asi 400 czk/ a zobralo mi to poplatok 10 eur. Ihned som do minuty chcel stornovat transakciu, tak mi povedali, ze iba pisomne za poplatok 3 eura k tym 10-tim...
    Ak by si posielal eura teda v cechach na eurovy ucet, tak v ramci SEPA to mas zadara.
    Osobne by som poslal cenny list, alebo doporuceny list, bublinkova obalka a v papieri zabalene prachy, pripadne paypal. Banksterov podporujem co najmenej...
    uhlie27 Ak to potrebuješ robiť častejšie, tak si založ multimenový účet sa to tuším volá
    Nandrolon Ja posielam peniaze postovou poukazkou z ceskej posty. Mam to tak 7 minut autom. A ak mi niekto plati, dam si to tiez na cesku postu ako POSTE RESTANTE... a potom zbehnem ak pridu prachy...

    Dodkoo je offline (nepripojený) Dodkoo

    Dodkoo
    Založ si zdarma účet vo FIO a tam môžeš posielať priamo aj české koruny na český účet a na druhý deň ich dostane.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hanusvas neviem ci toto cez Fio funguje... pochybujem. Ale ak hypoteticky predpokladame, ze ano, tak pozor na to, ze Fio nie je chranene SK fondom poistenia vladov, ale ceskym. V pripade ze nastane poistna udalost, nie je iste ci nebudes diskriminovany, ako cudzinec pre CNB. A krem toho sa aj "podelas" cestovanim a administrativou na dialku. Takze, velke ciastky by som na taky ucet nevkladal...
    Nandrolon Ja sa z teba doseriem.... toto nema nic spolocne s fondom pre ochranu vkladov.
    Tym by si sa mohol zaoberat ak by si dal tazke prachy na terminak napr. 5 rokov...
    Neviem, kde je fio ale ak je v Cr, mozno je to lepsie, lebo my mame stanovenu hranicu 100 000 eur a v Cr neviem ci to maju limitovane... Aj J&T prispieva do fondu ochrany vkladov v CR a nie tu..... Mozno, ze pre investorov je to vyhoda, vzhladom na to, co sa na SK momentalne deje...
    hanusvas 2 Nandrolon (24.04.15 20:35): moja poznamka sice na prvy pohlad nedavala radu na Andrisov dotaz, ale bol aurcena inym citatelom tejto diskusie, ktori mozno riesia velmi podobny problem - ako zasielat platby opakovane na cesky ucet. Lebo aj toto je casty problem. A mimochodom, ani z Andrisovho dotazu to tak celkom iste nebolo ci sa jedna o jednorazovu akciu, alebo opakovanu. V pripade opakovanej by hrozilo, ze mas na takom ucte zlozeneho toho dost aby ta mrzelo keby ta o to mala banka pripravit.
    Dodkoo http://www.fio.sk/bankove-sluzby/platobny-styk/sr-cr
      zbaliť

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    NEviem odkiaľ si, ale ak bývaš nie ďaleko od hraníc ČR, tak najjednoduchšie je spraviť si výlet do najbližšieho českého mesta a tam priamo v pobočke banky vložiť na daný účet hotovosť ako hotovostný vklad.

    Inak ti zostáva len otvoriť si v niektorej slovenskej banke účet v CZK, tam si vložiť tie hotovostné české koruny a potom urobiť zahraničný prevod do ČR na daný účet. Napr. Tatra banka má účet v CZK:

    http://www.tatrabanka.sk/sk/personal...ez-balika.html
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hanusvas toto ale nie je rada. To je trpke priznanie, ze na uvedeny problem NIETO RADY....ako to byva v tejto kurioznej krajinke obvykle...
    hanusvas vies kolko stoji zahranicny platobny styk? Poplatok sa generuje percentom z prevadzanej ciastky. Som si takmer isty ze andris kladol otazku do porady prave preto, ze taketo rady by povazoval za vysmech...
    Nandrolon Pozri sa. Andrys chce nieco riesit. Sposob toho riesenia si ale musis zistit dopredu ako ides do trensakcie...
    hanusvas 2 Nandrolon (24.04.15 20:37) : vobec nerozumiem reci tvojho kmena....
      zbaliť
    Príspevok zbalený
    spam

    Ako poslať hotovosť /ceske koruny/ do ČR ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.