Zavrieť

Porady

RZD za rok 2014 - ako vyžiadať preplatok

Pri RZD vyšiel preplatok na dani. V prehľade 3/2015 som vyžiadala vrátiť zamestnaneckú prémiu. Preplatok na dani z príjmu nemám čím kompenzovať, predpoklad je, že spoločnosť do konca roka preddavky na daň zo závislej činnosti ani platiť nebude. Dôvod - polovičný pracovný úväzok s polovičnou min mzdou. Ako vyžiadať preplatok na dani z RZD? Chýba mi kolonka, podobná žiadosti o DB a ZP. Požiadam klasicky žiadosťou o vrátenie preplatku RZD?
Vopred ďakujem za každú odpoveď.
Naposledy upravil Janiela : 21.04.15 at 16:41 Dôvod: oprava roka
3 komentárov     zbaliť
avalik nie je to RZD za rok 2014? ci ty cestujes v case a uz mas ukonceny aj 2015?
Janiela jáááj, jasné, že za 2014, zblbla som, vďaka avalik, opravujem
avalik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pam00 je offline (nepripojený) pam00

    pam00
    Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, odviedol preddavky na daň alebo daň vyššou sumou, ako bol povinný odviesť, a nemôže o túto sumu znížiť odvod preddavkov na daň, požiada správcu dane o vrátenie tejto sumy. Rovnaký postup sa môže uplatniť aj v prípade rozdielu vyplývajúceho z ročného zúčtovania. Správca dane vráti požadovanú sumu zamestnávateľovi, ktorý je platiteľom dane, do jedného mesiaca od doručenia žiadosti.
    To znamená, že zamestnávateľ požiada správcu dane o vrátenie daňového preplatku z ročného zúčtovania žiadosťou. Pretože preplatok, ak zamestnávateľ nezráža zamestnancom žiadnu daň, nie je možné vysporiadať prehľadom o zrazených a odvedených preddavkoch n a daň z príjmov zo závislej činnosti
    Janiela ďakujem, nemohla som to nájsť ani na finančnej správe, ani v zákone

    RZD za rok 2014 - ako vyžiadať preplatok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.