Zavrieť

Porady

Meni datum pravoplatnosti Kolaudacneho rozhodnutia aj datum samotnej udalosti (Kolaudacie), ktoru tento dokument potvrdzuje?

Obdrzal som od obecneho uradu Kolaudacne rozhodnuie s datumom 30.12.2014. Na tomto dokumente je zaroven peciatka o pravoplatnosti zo 14.1.2015. Na zaklade kolaudacneho rozhodnutia z roku 2014 som podal v januari 2015 Ciastkove danove priznanie, ktore by mi malo znizit dan z nehnutelnosti (namiesto dane zo stavebneho pozemku by som platil dan zo stavby + dan z pozemku - spolu menej ako predtym). Obecny urad tvrdi, ze ku zmene (Kolaudacii) doslo az v novom roku s datumom pravoplatnosti Kolaudacneho rozhodnutia, ja tvrdim, ze samotny akt pravoplatnosti nemoze zmenit povodny datum Kolaudacie, iba znamena, ze po tomto datume je dokument pravne pouzitelny.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    U rozhodnutia v správnom konaní je podstatný dátum právoplatnosti a nie dátum vystavenia či doručenia rozhodnutia. Právoplatnosťou rozhodnutia nastávajú jeho právne účinky, t. j. zmena práv a povinností. Vo Vašom prípade sa pozemok k dátumu 14.1.2015 zmenil zo stavebného pozemku na zastavaný. Stav k 1.1.2015 pre správu dane z nehnuteľností je rovnaký ako v roku 2014, teda musíte ešte platiť daň za stavebný pozemok.
    LydaLyda Áno, je to presne tak. Už to slovo "právoplatné" znamená, že až od tohto dátumu je zmena.

    Meni datum pravoplatnosti Kolaudacneho rozhodnutia aj datum samotnej udalosti (Kolaudacie), ktoru tento dokument potvrdzuje?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.