Zavrieť

Porady

Nepodane rocne zuctovanie dane, co mam robit?

Dobry den,

som na RD, avsak pracujem na plny uvazok u noveho zamestnavatela uz 2 roky.
Dnes som sa dozvedela, ze nedorozumenim mi novy zamestnavatel nespravil rocne zuctovanie dane, o ktore som riadne ziadala.

Prosim o radu, co mozem urobit.

Uctovnicka sa tvari, ze nech si to uz riesim po vlastnej linii, len neviem, ake sankcie a co vsetko sa s tym spaja...

Dakujem vopred za radu.
5 komentárov     zbaliť
veronikasad Požiadala si zamestnávatela o vykonanie RZD do 15.2. na predpísanom tlačive ?
skorki Veronika, pracujem na VS, kde nam sekretarka dala tabulku s dvomi kolonkami - do jednej sme sa mali podpisat, ak sme chceli doklad o prijme a do druhej, ak sme chceli poziadat o rocne zuctovanie. Ja som sa podpisala do obidvoch...nik neupozornil na to, ze "zvykom" je podpisat len jednu kolonku. Dnes ked som to bola overovat u uctovnicky, tak ta mi vysvetlila, ze sla podla "prveho podpisaneho stlpca, v ktorom bolo, ze chcem doklad o prijme. Nakolko takmer vsetci VS ucitelia si zarabaju aj pomimo, tak to brala ako automatiku a druhu kolonku nekontrolovala. Navyse mi prizvukovala, ze kazdy podpisal bud jedno alebo druhe...taky system tu my mame...
veronikasad Na vykonanie RZD je samostatné tlačivo, ktoré si musíš vypísať a odovzdať mzdárke do 15.2.. Ty si zrejme podpisovala Vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov.
Ak ti RZD neurobili, mala ti mzdárka dať do 10.3. Potvrdenie o zdanitelných príjmoch, na základe ktorého by si bola v termíne podala DP typu A. Môžeš ho podať aj teraz, ale bude to už s pokutou, za A-čkové je pokuta tuším 30€.
veronikasad Takéto tlačivo si mala odovzdať zamestnávatelovi
https://www.financnasprava.sk/_img/p..._vzor_tlac.rtf
avalik podla mna mate system v poriadku, len treba citat co podpisujes a ked nerozumies tak sa najprv pytaj
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Predlozila si ziadost o rocne zuctovanie a dodala si vsetky potrebne potvrdenia v lehote do 15.2.2015? ak to bolo splnene, zamestnavatel si musi splnit svoju povinnost ... ak nie, mala si povinnost podat DP

    Nechapem o ake nedorozumenie mohlo ist ak by bola ziadost o RZD riadne predlozena.

    Ak ti zamestnavatel nevykonal RZD, dorucil ti potvrdenie o zdanitelnom prijme?
    skorki Ano, potvrdenie mi dorucil, ale ja som nevedela, ze tym, ze mi dorucil potvrdenie, ze automaticky si mam RZD vykonat sama. Ja som poziadala aj o potvrdenie, aj o RZD.
    kn-alka smola, ty si pochybila, že si vyžiadala obe, že si sa zle podpísala, účtovníčka pochybila, že si nevšimla podpis na oboch stranách.

    Teraz už s tým nič nespravíš, na základe vydaného potvrdenia vyplníš daňové priznanie typu A, podáš na daňový úrad a počkáš na pokutu.

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Mzdárka sa moc "ľudsky" nezachovala.... Pokiaľ si jej do 15.02. /tento rok do 16.02.2015/ nedala vyplnenú a podpísanú žiadosť o vykonanie RZD, mala Ti vystaviť potvrdenie.......podaj čo najskôr DP A... pokutu Ti ale DÚ neodpustí....
    skorki Evus, a aka je velka ta pokuta?
    evuš ..myslím že 30 €

    Nepodane rocne zuctovanie dane, co mam robit?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.