Zavrieť

Porady

Ako normálnou formou docieliť, aby nám ex nevesta dovolila sa stretávať s vnučkami?

Máme veľký problém s tým, že bývalá nevesta /nemám rada tieto výrazy/ prestala bez upozornenia, nám známej príčiny a napriek sľubom pred rozvodom s nami komunikovať, neodpovedá na sms, emaily a pod., ale čo je najhoršie, neumožňuje nám styk s vnučkami. Predtým boli kočky u nás každý druhý víkend, keď boli choré som bola s nimi, keď študovala detto, len po rozvode, cca 1/2 roka a po informácii, ako sa dozvedela, že nová partnerka čaká dieťa,(hoci vedela, že plánujú a sama ma informovala/, za obetných baránkov zvolila nás s manželom, bez vysvetlenia, bez hádky -žiaden kontakt, žiadna komunikácia, nereaguje na nič, deti sme nevideli viac ako 3 mesiace, bez kontaktu úplne. Píšeme jej sms, voláme, reakcia žiadna. Skúšal manžel z cudzieho čísla, dvihla, sľúbila že cez víkend budeme s deťmi, v piatok sa dohodneme a od piatka rána ani obraz ani zvuk.Zvažujem mediatora, nechcem do krajností súdnou cestou / šanca +/-/, ublížime viacerým. Myslím si, že nie je dobre ani pre deti obmedziť jednu stranu najbližšej rodiny , všetci ich milujeme a sú pre nás najvzácnejším darom. Nemiešame sa do hádok rodičov a osočovaní, to nemá zmysel. Neutešuje nás, že ked budú väčšie pochopia samé, lebo to je somarina na entú, ak s niekým nie som, nechýba mi...Vlastná skúsenosť.
Ďakujem za prípadné rady, skúsenosti a pod.
Naposledy upravil taiko : 24.04.15 at 09:07
veronikasad stretávanie detí s otcom je bez problémov ? Vek detí ?
Aneži ...bez problémov sa nedá povedať, ale ani veľké problémy nie sú...otec je s nimi v kontakte. Je to tak ako po nie dobrom rozvode... Deti sú 8 a 6 rokov. Ak smeruje otázka, že či sa nepýtajú...psychologička sa vyjadrila, že EQ u malých detí je ako reklama, čo vidia často a čo málo je pre nich alfou a omegou.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    A mozno len byvala nevesta este stale ''nerozdychala''rozvod a kontakt s Vami jej posobi urcity druh -traumy-...vela ludi po rozvode ani nevie ako sa ma spravat k ''byvalej''rodine,hnev a frustraciu z rozpadu manzelstva zvaluju na celu rodinu.Ak ste s nevestou mali dobry vztah vyhladajte ju a porozpravajte sa s nou uprimne,ze milujete svoje vnucatka a velmi Vam chybaju.
    Naposledy upravil Anika61 : 24.04.15 at 17:40

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    V prvom rade by som sa pokúsila o osobný kontakt - môžte sa s ňou porozprávať,vysvetliť,že chcete byť pre vnučky prínosom a je dôležité aj pre nich tieto kontakty zachovať a nechcete to riešiť cez súd,ale normálne ľudsky sa dohodnúť.Je možné,že nechce,aby sa deti stretli u vás s novou otcovou partnerkou,je možné,že je len natoľko nezrelá,že vás chce tým vytrestať.To by svedčilo o jej úbohosti,keďže pre ňu nie je prvoradý záujem detí.Nespomínal syn pri návšteve pred nimi vás a aká bola ich reakcia? Mal by vás pripomenúť a možno by dievčatá samé začali žiadať o návštevu vás a zmenilo sa to.Pravdou ale je,že neviete,akým smerom ich matka vychováva a deti v tomto veku jej veria,tá manipulácia prináša ovocie.
    Ak by sa osobný kontakt z nejakého dôvodu nepodaril,skúsila by som jej napísať pekný list o láske k vnúčatám,o plánoch na spoločne prežité chvíle a o tom,že mnohé deti nemajú starých rodičov a chýbajú im.Len to pekne sformulovať.

    Ako normálnou formou docieliť, aby nám ex nevesta dovolila sa stretávať s vnučkami?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.