Zavrieť

Porady

Ako je to s prihlasovaním a odhlasovaním dohodára ak robí nepravidelne?

Dohodár robí podľa potreby za mesiac 10-15 dní aj soboty niekedy, ale tak, že napr. 3 dni robí potom 5 dní nič, potom zas 1 deň robí a tak... Odhlasujem a prihlasujem na dni keď robí, zbytok by si mal platiť on ako samoplátca. A čo soboty a nedele? Tie vykazovať alebo ich má platiť on alebo čo s nimi?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pokial ide o nepravidelný výkon práce, v Oznámení uvádzaš dni kedy skutočne pracoval. Ak by bol evidovaný na UP, za ostatné dni platí za neho preddavky štát (UP). Keď evidovaný nie je, musí uhradiť preddavky z pomernej časti min.vymer.základu ako samoplatitel
    17 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    IvetaH OK, ale čo tie soboty a nedele, či má doplácať len neodrobené pracovné dni alebo kalendárne, lebo soboty a nedele má odrobené všetky, ale v týždni zas má odrobené jeen dva dni. Tak čo má doplácať?
    KEJKA dostala si predsa zrozumiteľnú odpoveď. Prihlásiš ho na dni, kedy robí a teda aj na SO-NE
    veronikasad Za kal. dni, kedy nepracoval.
    Jana Motyčková Prihlás na dni, kedy robí a ak v týždni robí, tak môžeš aj na ďalšie dva dni nepretržitého odpočinku - to môžu byť ľubovoľné 2 dni.
    veronikasad Janka, ale Iveta píše že robí cez víkend. Tak za dni kedy nepracuje cez pracovné dni musí za všetky doplatiť ?
    KEJKA podľa mňa áno, bud robí 5 dní v týždni, vtedy sa mu ráta aj SO-NE, ale ak robí nepravidelne, tak sa mu rátajú len odpracované dni a so-ne bude doplácať sám. To mu však ZP určí.
    veronikasad Kejka, ak robí soboty a nedele, nevidím dôvod prečo by si mal za ne doplácať.
    IvetaH Prihlásiť viem kedy mám, len som nevedela ako sa vypočíta ten nedoplatok. A vychádza mi to tak, že teoreticky 31 dní musí mať zaplatených alebo od zamestnávateľa alebo sám si doplatí.
    veronikasad nedoplatok si vypočíta dohodár sám (zamestnávatel s tým nič nemá)
    min. VZ (412€)/počet kal.dní v mesiaci*počet dní bez zdr.poistenia*14 %
    Na výšku príjmu z dohody sa neprihliada
    KEJKA ja som nemala na mysli doplácanie za odpracované SO-NE, ale logicky za neodpracované.
    IvetaH A teraz zas mi doniesol dohodára, ktorý sa bude striedať s konateľom na nákupe, t.j. dohodár každý druhý deň bude mať 2 hodinu výkonu. Tak to by som už dala normálne ako pravidelný, prihlásim ho zajtrajším dňom a nechám prihláseného až do ukončenia dohody. Tak si to myslíte aj vy?
    veronikasad Je evidovaný na UP ?
    veronikasad Nemýl si prihlasovanie dohodára do SP (pravidelný a nepravidelný príjem) s prihlasovaním, resp. vykazovaním odprac.smien pre účely zdr.poistenia.
    IvetaH Máš pravdu, už kombinujem, nie je na UP a jasne že by som ho musela odhlasovať a prihlasovať každý druhý deň. No debilizmus. To je lepšie písať mu každý deň 1 hodinu.
    Katy a R Ivetka - ja len z pohľadu zamestnanca - raz za čas sa zastaví v ZP - a doplatí - trebárs každý druhý mesiac . (je to opozdene, po nahlásení)
    Ak si aktualizuje prístup do El. pobočky - vie si to tam všetko urobiť aj skontrolovať.
    A ty pokiaľ viem to tiež neodhlasuješ každý deň - len vykážeš za celý mesiac, kedy presne pracoval - a odvedieš za tie dni poistné.. či?
    veronikasad Do konca nasl. mesiaca (najlepšie spolu s mesačným výkazom) zašleš do ZP Oznámenie zamestnávatela, v ktorom vyznačíš dni výkonu práce (začiatok aj koniec). Robíš to na jednom tlačive za celý mesiac
    IvetaH Áno, lenže do toho Oznámenia musím napísať asi aj 30 riadkov ak bude robiť obdeň. Či nie?
      zbaliť

    Ako je to s prihlasovaním a odhlasovaním dohodára ak robí nepravidelne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.