Zavrieť

Porady

Internetová poradňa

chcela by som vedieť čo potrebujem k otvoreniu internetovej poradne. Plánujem radiť o výchove detí za drobný finančný obnos. Rátam s príjmom cca 500-900 eur ročne. Potrebujem živnosť? Nie som si istá, či je to pre mňa vhodná alternatíva, kvôli nízkemu príjmu a vysokým odvodom. Navyše ja zamestnanie mám, momentálne som ale na rodičovskej dovolenke. Aká iná možnosť okrem živnosti by ešte prichádzala do úvahy?
Naposledy upravil bleee : 27.04.15 at 09:30
Kabaka123 ak chceš podnikať, tak živnosti s nevyhneš, ide o závislú sústavnú činnosť...

ak by sa sa vošla príjmom do 500 eur tak pozri toto...

http://www.porada.sk/t265146-mikropraca.html
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Živnosť

    § 2

    Živnosťou je sústavná činnosť prevádzkovaná samostatne, vo vlastnom mene, na vlastnú zodpovednosť, za účelom dosiahnutia zisku a za podmienok ustanovených týmto zákonom.

    http://www.minv.sk/?zivnostenske-podnikanie

    bomo je offline (nepripojený) bomo

    bomo
    Potrebujete samozrejme živnosť. Na webe musíte mať obchodné podmienky (minimálne rozsah, ktorý požadujú zákony, reklamačný poriadok, orgán dozoru... atď) a všetky povinné informácie podľa zákonov.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka bude mať poradňu,čo budú ľudia reklamovať? Rady?
    iba si robiš reklamu na svoju stránku
    bomo Akonáhle bude poskytovať nejaké služby cez internet, zákon vyžaduje, aby prevádzkovateľ uviedol všetky informácie. Reklamovať sa samozrejme dajú aj služby, aj to ošetruje zákon o ochrane spotrebiteľa. Problémom internetového poradenstva je, že sa dajú len veľmi ťažko definovať služby a ich odmena, resp. prípadná reklamácia. Preto to vlastne ani nikto cez internet nerobí. Avšak z pohľadu zákazníka - zákazník predsa musí vedieť, za akú službu platí a čo za svoje peniaze dostane a čo s tým ak to nebude fungovať (to je obsahom prípadnej "reklamácie" a s tým súvisí stanovenie vhodných obchodných podmienok).
    kopretinka si to živo predstavujem niečo poradí o výchove dieťaťa,napríklad,ako naučiť dieťa chodiť na nočník....nebude to fungovať....tak sa rodič bude sťažovať....kde? na obchodnej inšpekcii?
    arizona ja som len zvedava,kto bude ochotny platit za taketo sluzby,ked roznych rad je zdarma na weboch tisice.
    Kabaka123
      zbaliť
    kopretinka 22.04.15 20:12 odstránil(a) z Porady

    Internetová poradňa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.