Zavrieť

Porady

krádež auta...

Ahojte,

našej spoločnosti bolo ukradnuté auto. Žiadne papiere od polície nemáme. Chcem sa opýtať, ako postupovať ohľadom dane z motorových vozidiel, zákonného poistenia...Je možné požiadať daňový úrad o vrátenie zaplatenej dane, keď nemáme žiadny papier? A čo so zákonným poistením?

Auto bolo brané na lízing, takže kým nebude papier od polície, musíme platiť aj poistné aj úrok lízingovke. Môže sa naďalej účtovať na 562,568 alebo všetko od doby ukradnutia na 549? Videla som tu totiž jeden príspevok, kde to bolo na 549..

Vopred ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Musíte mať papier od polície, alebo ho má lízingovka....a krádež auta - tu je riešená...
    vlastne píšeš, že si to videl...treba postupovať podľa postupu v tej téme.
    využi funkciu Hľadať.

    balala je offline (nepripojený) balala

    balala
    nuž videla som tu nejaký príspevok, ale daň z motorových vozidiel tu nebola riešená. ale aj tak ďakujem

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    vyžiadaj si kópiu oznámenia o škodovej udalosti z LZ,...prvé som tvrdila, že tie papiere musia byť, auto poistené predsa bolo.
    A na základe toho požiadaš o vrátenie alikvotnej DMV.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.