Zavrieť

Porady

Napadnutie dedičskēho po 7rokoch!

Dobrý mám otázku.Bude k tomu 8 rokov čo my zomrela mama.Zo sestrou sme dedili jej životnú poistku na polovicu a s otčinom čo sme mali 3 izbový byt.Do dedičského konania avšak nebolo zahrnuté ani zlato po mamine a ani jej vkladné knižky.Do dnešného dňa viem že to mali segra a otčin,ale obaja tvrdia že to mà druhý!Ako by som mohla napadnnúť tieto veci,lebo sa jednà o veĺký počet.Dakujem
Peggynka Nebola si na dedičskom konaní? Notár nepátral po vkladoch?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Ak to boli vkladné knižky na doručiteľa, tak sa s nimi môžeš rozlúčiť. Určite ich otčim už dávno vybral a u tých knižiek nie je možné dokázať, že patrili mame.

    Ak to bola vkladná knižka na meno, tak banka nemohla vyplatiť vklad inej osobe len mame alebo právoplatnému dedičovi.

    A zlato ..... no možno bolo nejaké. Ale už asi nie je. Ako vieš dokázať, že bolo?
    Ing. Ľubomír Janoška
    Treba podať na okresný súd návrh na obnovu dedičského konania z dôvodu novobjaveného majetku poručiteľky.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mária27 a dokázať že to je a kde to je
    tannenkau a že to bolo jej
    Peggynka ...skôr novostrateného majetku poručiteľky ...
    Mária27 či zatajenému
    Peggynka Ja tomu nerozumiem,veď o tom majetku sa vedelo pri prejednávaní dedičstva,či ?
    Ing. Ľubomír Janoška :Peggy
    sa vedelo, ale sa nenahlásilo notárovi, takže z pohľadu súdu/notára sa novoobjavilo
      zbaliť
    kopretinka 24.04.15 13:29 odstránil(a) z Porady
    kopretinka 24.04.15 13:28 priradil do Porady

    Napadnutie dedičskēho po 7rokoch!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.