Zavrieť

Porady

ako nastartovat kultivator

pred dvoma rokmi som kupil tento kultivator, http://www.mountfield.sk/kultivator-...notka-1kul1009 ,nedari sa mi ho nastartovat,pred tyzdnom sa mi ho dalo na starom benzine,dolial som plnu nadrz noveho benzinu (z jurkyho) a zrazu zdochynal motor po nastartovani az prestal uplne startovat. Vseobecne mam problem aj ked startujem krovinorez alebo motorovu pilu,tie niekedy tiez dlho startujem a niekedy hned,co robim nespravne ? mate nejake typy ako na tieto zariadenia?mam z toho nervy ,dal som do toho kopec penazi a vzdy ma to iba nastve ze sa to nechce chytit hned a ten kultivator nejde teraz vobec aj ked dam sytic,zapnem privod paliva a dam mu polohu behu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

    KoxXxo
    tankujem iba na slovnafte a keď mi kosačka po zime chytila na 1. potiahnutie až som sa zľakol, ostatné motorové hračky tiež bez problémov, klop-klop

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Môj názor ?

    Benzínom to rozhodne nebude...aj keď na Jurky (a ani na Slovnaft) nechodím.
    Mne (zaťovi) sa tiež stalo, že mašinky trošku štrajkovali.
    Prečistiť sviečky a potom len podľa návodu...
    Snáď by si nemal dávať hneď do polohy behu, ale nechať trochu na tom sýtenom palive a potom dať do pracovnej polohy....(aspoň ja tak robím na krovinoreze).
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tannenkau a po vyčistení sviečky "prevetrať" motor
    potom 2x pomaly so sýtičom
    a až potom normálne
    vlado 33 buchač, keď si trošku prezrieš tento motor, zistíš, že je to OHV čiže štvortakt. Kedy si čistil sviečky na svojom aute? Mal by si vedieť, že u štvortaktov sa sviečky nezanášajú. Správna odpoveď je B, od sosaka, dávam mu bod. Odpoveď C, je vyčistiť celý karburátor.
    buchač Vlado

    OK beriem. Len podotknem, že som nepozeral qwertovu mašinku na komplet.
    Môj postup platí pre moje mašinky...
    ---------------------------------------------
    Druhá stránka veci ohľadom štvortaktu.
    Sviečky v mojom aute som ešte nečistil, nečistím a ani nebudem čistiť....nejak ich neviem nájsť. Žeby to bolo tým naftovým agregátom...
    ---------------------------------------------
    Noooooo....žeby sa sviečky k 4-takte nezanášali ???
    Nuž, ja Ti veru neviem...ale stretol som sa už aj s tým, že sviečky boili ryňavé jak sviňa.
    tannenkau Vladenko mudroško

    stačí viac obehaný motor , nie príjemný režim

    a na š105 som zo 4 sviečok mal 3 "zapľuté"

    ak som nevybral, nevyfúkal skondenzované palivo hneď
    aj sa to tam pripekalo
      zbaliť

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Keď si kultivátor naštartoval pred týždňom a po doliatí benzínu si ho nenaštartoval, tak problém bude pravdepodobne v benzíne. Niektorí predajcovia majú možnosť dostať sa k štátnym strategickým zásobám benzínu, ktoré sa po uplynutí nejakého času musia obmeniť. To sa môže prejaviť aj na kvalite paliva - nečistoty, kal a pod. Vypusti palivovú nádrž kultivátora a zakúp u iného predajcu palivo.
    https://www.facebook.com/permalink.p...40503646025024
    http://www.bmwklub.sk/technicke-okie...t15115-30.html
    Naposledy upravil sosak : 25.04.15 at 08:11
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sosak a kde sa uskladňujú strategické zásoby?
    buchač Strategické ???
    Ja by som aj vedel...
    willma no priamo v SLOVNAFTE nie - na to sú iné miesta
    buchač Stredné Slovensko - jedna lokalita na trase medzi ZV a DT.
    willma aj v nitrianskom kraji je jedno miesto
    sosak @vilma, no priamo v Slovnafte áno, ale sú aj menší hráči na trhu.
    Podľa hovorkyne Štátnej správy hmotných rezerv Beáty Repíkovej naše zásobníky pochádzajú ešte z čias socializmu. "Tekuté" rezervy štátu preto spravuje vo svojich moderných zariadeniach Slovnaft a kvalita pohonných látok tak podlieha dvojnásobnej kontrole - Slovnaftu i štátnych inšpekcií.
    http://hnporadna.hnonline.sk/podnika...oklukou-262609
    http://www.sme.sk/c/2790095/kto-chce...edia-dnes.html
    willma v konečnom dôsledku sme sa dopracovali k jednej veci - kvalita PHM je pod drobnohľadom štátu - voľakedy boli za nekvalitu riadne pokuty - teraz sa predajcovia výrazne zlepšili. Takže je v podstate jedno, kde natankuješ.
    sosak nepovedal by som, že je jedno, kde natankuješ. Nádrže PHM potrebujú pravidelné odkalovanie, tj. vypustenie nakondenzovanej vody. Je len na prevádzkovateľovi a zamestnancoch, ako k tomu pristupuju.
    qwert1 ani podla mna to nebude benzinom,neviem ,raz som tak nevedel nastartovat krovinorez,doniesol som ho do servisu a na druhe potiahnutie mu bezal,tak fakt netusim co robim zle
    tannenkau podľa vlhkosti a teploty vzduchu a motora

    potrebuješ vždy inú zmes
    netrafíš dosť presne = nenaštartuješ
      zbaliť

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Staré palivo si teda vylúčil. Postupuj podľa návodu, 3-5 krát potiahni lankom bez plynu, potom plný sytič. Keď nenaštartuje na 5x vymontuj sviečku, Keď bude mokrá od benzínu prilož ju k motoru aby sa kovovou častou dotýkala a potiahni lankom. Keď hodí iskru, rovno tú sviečku vyhoď, nepracuje pod tlakom. Pokiaľ iskru nehádže je chyba v elektrike. Pokiaľ je sviečka suchá je to karburátor. Skontroluj ešte odtrh na sviečke, ma byť 0,6-0,7mm. tannenkau, si drzý jak opica, nečudujem sa, že ťa toľkokrát odtiaľ vy-ebali.
    Naposledy upravil vlado 33 : 27.04.15 at 16:22
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tannenkau Vladenko tento príspevok máš OK
    (až na kontrolu odtrhu v kultivátore - lebo ak vlani šiel, tak odtrh sa v zime nezmenil. )

    PS1
    Medzi nami je takýto rozdiel :
    - ja som vedome drzý
    - ty si nevedome sprostý

    = chcel by si remízu ???????????????

    PS2
    Ty budeš urkite ženatý, keď vieš aká drzá býva opica
    tannenkau S tou sviečkou : aj tam treba vedieť ako (držať), lebo ak ho kopne 12 kilo, tak ti za radu nepoďakuje
    vlado 33 tannenkau, kde som písal, že tú sviečku ma držať? Vzdialenosť ekektród mohol porušiť pri manipulácii s ňou pokiaľ ju mal vybratú. Prosím, daj preč ten bod, kazí mi to odpoveď.
    tannenkau a ako bude zvonku opretá o kostru ? ak ju nejako nebude držať

    šak by spalla / odvisla na kábliku
    tannenkau Netušíš prečo ti píšem, že si sprostý ???????

    Lebo :
    1,
    Dnes 17:08
    vlado 33
    Keď nenaštartuje na 5x vymontuj sviečku, Keď bude mokrá od benzínu prilož ju k motoru aby sa kovovou častou dotýkala
    2,
    vlado 33 (Dnes 21:13) tannenkau, kde som písal, že tú sviečku ma držať?

    3, na viac ako 4 hodiny si nezapamatáš, čo si písal

    4, ak ju PRILOŽÍ , tak ju predsa DRŽÍ

    5,

    či ...
      zbaliť

    ako nastartovat kultivator

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.