Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie dane 2014-vysporiadanie

zamestnávateľ urobil RZD 2014 a vyšli preplatky na dani zamestnancom vo väčšej sume. Zamestnancom sa preplatky vyplatili vo mzde za 3/2015 vyplatenej v tomto mesiaci apríl. Chcem sa psýtať dokedy si môže vysporiadávať zamestnávateľ voči DU preplatky na dani a DB, pretože aj vo mzde za mesiac 4/2015 vznikajú nulová povinnosť, keď odrátam ešte zostatok preplatov na dani z RZD?ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    odratávaš, pokiaľ ten preplatok nevyčerpáš. Ja som v roku 2014 odratávala do júna 2014
    a v tomto roku u jednej firmy budem odratávať do decembra a ešte zvýši - v tomto už vidím problém.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    na-ta dakujem velmi pekne,
    lebo mi nikdy nevyšiel preplatok taký vysoký.
    na-ta vychádza mi vrátenie aj DB a ten si budem teraz žiadať o vrátenie, je to správne?
    na-ta upresním:
    o vyplatenie, nakoľko som ho vyplatila zamestnancovi v RZD, tak si ho budem teraz žiadať.
      zbaliť
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    na-ta toto viem, že preplatky na dani si ponižujem, ale jedná sa mi o vyplatenie DB a ten by mi mal DU vyplatiť, pretože si ho v prehľade budem žiadať, či?
    na-ta upresnim vyšiel po RZD preplatok vysoký, ten si ponižujem v mesač. preddavkoch, ale DB by som si mala žiadať aby mi DU vyplatil nie?
    kn-alka však áno, tam to máš na konci, vyžiadaš štvrťročne
    časť II r.C - spočítaš za štvrťrok


    .... ale ak bol súčasťou RZD, t.j. uvádza sa v I.časti na r.2, tak nie..... ponižuješ
    na-ta preplatok dane ponižujem, ale DB z RZD si žiadam, nie?
      zbaliť

    ročné zúčtovanie dane 2014-vysporiadanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.