Zavrieť

Porady

Ako odkupit cast pozemku-ornu podu, ktora je za nasim pozemkom?

Chceli by sme odkupit neudrziavany pozemok-zahradu za nasim pozemkom (v LV je to orna poda) ktora patri siestim ludom, ktory sa o to vobec nestaraju, spoluvlastnicky podiel 1/6. Jeden majitel ma v LV bremeno exekuciu na svoju 1/6 .Pozemok ma rozlohu 1513 m2, no my by sme mali zaujem iba o 1/6 =252 m2 aby sme si predlzili nas pozemok Ako mame postupovat? Staci ak bude s predajom suhlasit jeden majitel a preda mi svoj podiel? Ak sa s nim dohodnem a odkupim 1/6 mozem si ohradit 252m2 hned za mojim pozemkom? Ked budem uz majitelom 1/6 tak si budem moct teoreticky robit na celom pozemku co chcem? Alebo... ako ? co mame robit?
Naposledy upravil wiwin : 28.04.15 at 20:57
marjankaj Dobre čítam? Odkúpiš 1/6 a budeš si robiť čo chceš na celom pozemku, teda 6/6?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    To ťažko. Ten majiteľ sám nevie ktorý diel vlastní. Že by ti predal z každého metra štvorcového 1/6tinu? Každý m2 patrí všetkým šiestim rovnakým dielom.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Odkúp celý. Alebo si nájdi iný pozemok.
    wiwin Podľa § 24 zákona 180/1995 ... drobenie, môžem odkúpiť aj jeden podiel, či?
    marjankaj To síce môžeš, ak nevyužijú ostatní spoluvlastníci predkupné právo. Ale ktorá 1/6 potom pripadne tebe sa budeš musieť dohodnúť s ostatnými spoluvlastníkmi, dať pozemok rozdeliť geodetom a zapísať do katastra. Inak si na tej "tvojej" 1/6 ani neprdneš bez súhlasu ostatných spoluvlastníkov.
    wiwin Ked jeden bude suhlait, ze mi to preda, to mam este zistovat ci to nahodou nechce niekto z majitelov? alebo ako sa o tom dozvedia?
    A ak sa stanem majitelom 1/6, tiez si ONI bez mojho suhlasu "neprdnu" ak to napriklad budu chciet neskor predat :-)
    Ako mam postupovat pri kupe?
    - oslovit vlastnikov, ze mam zaujem o kupu
    - zavolat znalca nech urci cenu a potom dohoda s vlastnikom na cene?
    - dohoda s vlast. a vytycenie pozemku geodetom?
    -komu dat vypracovat kupnu zmluvu, notarovy?
    -potom zapis na kataster?
    marjankaj Môžu sa to dozvedieť z katastra. Ak ťa uvidia pobehovať na ich pozemku, tak kuknú do katastra, napadnú kúpnu zmuvu na súde a súd vyhlási právny úkon za neplatný. Ty budeš bez tej "tvojej" 1/6 a asi aj bez peňazí, ktoré ti ten majiteľ ťažko bude vracať(ak ich medzitým prepije)
    marjankaj Žasnem nad právnym bezvedomím na porade v poslednej dobe.
    prečítaj si občiansky zákonník §137 až §142.
    http://www.zakonypreludi.sk/zz/1964-40
    wiwin Byvame tu 3 roky a este som tu z nich pobehovat nikoho nevidel, nikto sa o to nestara, sama burina a bordel, hotova cierna skladka, mysi, potkany a klieste.

    Najrozumnejsie bude napisat kazdemu list, ze by som mal zaujem o kupu. Jeden vlastnik to ma v exekucii, s tym by sa to ako dalo poriesit?
    marjankaj Spýtaj sa exekútora. Ten iste s radosťou zinkasuje peniaze za pozemok.
      zbaliť

    Ako odkupit cast pozemku-ornu podu, ktora je za nasim pozemkom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.