Zavrieť

Porady

Nárok na uplatnenie si škody, dokedy mám povinnosť vyčísliť hodnotu vzniknutej škody?

Prajem krásny deň, chcel by som sa znalých opýtať na jednu vec. Jedná sa o toto: sme prepravná spoločnosť, ktorá posunula prepravu tovaru tretej osobe t..j ďalšiemu dopravcovi. Ten žiaľ nestihol tovar doručiť včas a za dohodnutých podmienok. Nastalo omeškanie a Náš zákazník Nás informoval, že mu tým vznikla škoda, ktorú si bude u Nás uplatňovať. Škoda bude uplatnená na moju spoločnosť samozrejme. Škoda vznikla ešte v januári tohto roku, aj po urgenciách nemám doteraz žiadnu informáciu o vzniknutej škode, žiadne predčasné vyčíslenie.Len jeden list z januára kde sa len stručne píše, že škodu si budú uplatňovať. Ani po urgenciach mi stále predmetnú škodu nevyčíslili. Pozastavili mi všetky finančné toky vyplývajúce z Našich predchádzajúcich obchodných vztahov. V obchodnom zákonníku som nič konkrétne ohľadom povinnosti poškodeného na zaslanie a určenie výšky škody, čo sa tíka časového hľadiska nenašiel. Takže moja otázka znie dokedy má povinnosť poškodený zaslať a vyčísliť faktúru za škodovú udalosť. Môžem ju v rámci zákona neakceptovať nakoľko doteraz nebola vyčíslená??? po takmer 3 mesiacoch od vzniknutia škody?
ďakujem veľmi pekne za vaše rady a postrehy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Nárok na uplatnenie si škody, dokedy mám povinnosť vyčísliť hodnotu vzniknutej škody?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.