Zavrieť

Porady

Ma niekto skusenost so savom na cistenie odtoku pri kontakte s kozou?

Dnes pri upratovani sa mi nejakou nahodou dostalo na ruku savo do odtokov. Umyla som si to prudom vody ale mam pocit, ze ma to pali a zostali mi tam jemne flaciky. Viete poradit co mam robit? Ci mam vyhladat lekara....
Naposledy upravil marjankaj : 03.05.15 at 23:56
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Hrubo a často mazať reparačným krémom na ruky (napr.indulona harmančeková,nechtíková,olivová,krémy s bambuckým maslom atď.) Nezanedbať starostlivosť.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Peggy

    Keď už, tak zo začiatku nejakú masť na popáleniny....
    Peggynka Bezpečnostný list hovorí: opláchnuť prúdom vody a natrieť reparačným krémom (nie je to spálenina).
    buchač Peggy

    Ja netvrdím opak Bezpečnostného listu..ten je v pohode.
    ALE účinok (napríklad Dermazínu) to pálenie a iné príznaky rýchlejšie odstráni.
    Nevraviac už aj o tom, že Dermazínu stačí len jemný film a nie hrubú vrstvu....a ešte k tomu aj to časté mazanie odpadá.
    Peggynka Veď hej,ale pýta sa na to v nedeľu večer,tak ako prvá pomoc je to to najlepšie
    tanusha dakujem za odpoved
      zbaliť

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Na etikete je napisane ako postupovat pri poleptani pokozky chemikaliou. Pri poleptani kyselinou oplachovat prudom vody a neutralizovat roztokom sody bicarbony.Pri poleptani zasaditou chemikaliou oplachnut a neutralizovat rortokom octu alebo potriet citronovou stavou.Poleptane miesto sa nema potierat nicim,ziadnou mastou atd.,len prekryt sterilnym obvazom.
    Ak je zasiahnuta vacsia plocha vyhladat lekarsku pomoc.
    Zacervenanie moze byt zajtra vyraznejsie.
    Pozri aj...http://www.zdravie.sk/clanok/47172/p...i-popaleninach
    Naposledy upravil Anika61 : 03.05.15 at 23:26
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj To je najúčinnejšie aplikovať asi tak po týždni.
    Anika61 To nie:-) :-) :-) ale kazdy clovek by mal vediet ako sa zachovat pri zasiahnuti pokozky chemikaliami...1./ necitaju navody a upozornenia
    2./ nepouzivaju ochranne pomocky
    Pravdaze moze sa stat ,ze aj pri dodrzani bezp.postupov sa stane nehoda....
    marjankaj Veď to. Ale keď niekto považuje za neodkladné to najprv vycapiť na internet a až potom to riešiť?
    Anika61 Dnes tak akurat moze aplikovat ten reparacny krem-ako pisala Peggynka
      zbaliť

    AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

    AdrianaA
    čítam s kozou, rozmýšľam . Po 5 sekundách mi došlo , že s kožou . Brutal otázka na pondelok ráno .
    marjankaj Litera scripta manet.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Postup po kontaminácii:
    1. Zapnúť PC a prihlásiť sa na stránku porada.sk
    2. Zadať stručnú otázku(podľa možnosti čo najstručnejšie-čas beží)
    3. počkať zo dva dni(aj viac ak treba) na odpovede a vyhodnotiť, ktorá je najsprávnejšia.
    4. a až potom aplikovať tú správnu radu.

    Však logika či?????
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Návod čítať až keď zlyhajú všetky ostatné možnosti.
    Anika61 Niektore otazky hlavne ohladom zdravia su povazlive''...nechapem,ked niekto napise,ze ma mesiac neznestelne bolesti,ze co ma robit...cakam,ze niekto napise-odfikol''som si prst-co rbit?:-) :-)
    Peggynka By si sa divila...moje deti sú obaja záchranári a ich známi,keď majú problém,tak najprv volajú im Akurát včera o tom debatili,že aké myslenie
    marjankaj No je rozdiel telefonovať a vypisovať na internete.
    Katy a R jankoa adrianka - otázku zadala včera večer - pretože sa možno trošku vyplašila?? ... a za necelú polhodinku za radu aj pekne poďakovala. (normálne stačí aj tá voda)
    dneska je už určite v poriadku, pretože savo "rieši takmer každý problém v domácnosti" .. (ak si nešplechla do očí) - možno nejaké fliačky zostanú - má bieliace a dezinfekčné účinky - aj zubári používali)
    kopretinka šak zubári to to ešte furt používajú,keď mi vyberali nervy,tak mi to dezinfikovali niečím a smrdelo to ako savo
    Anika61 Mas pravdu,vycitala som,ale ze je to skodlive a nema sa to pouzivat-tusim chlornan sodný
    kopretinka prečo škodlivé? šak tým sa dezinfikuje aj voda v bazénoch a dokonca aj v studniach a je to ekologické
    Anika61 To ano...,ale v ustach....neviem to teraz najst...
      zbaliť

    Ma niekto skusenost so savom na cistenie odtoku pri kontakte s kozou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.