Zavrieť

Porady

Licencia webstranky (udelenie prava pouzivat webstranku na osobne ucely jednej osobe)

Ahojte neviem ako mam popisat tuto temu niesom odbornik som len webdeveloper.
Otazka znie ako mozem licensovat webstranku tak aby ju mohla vyuzivat na svoje osobne ucely (prezentacne/ komercne) iba jedina osoba a nie napríklad firma. Jedna sa o prezentacnu stranku a moje skusenosti boli take ze vytvoril som raz webstranku pre jednu osobu a ista firma ju vyuzivala vo velkom ako svoju. Neriesil som to ale teraz nechcem aby sa to opakovalo. Ocenil by som aj postup ako to spravit ale stacia aj rady dakujem
9 komentárov     zbaliť
Kabaka123 celkom nerozumiem.... tá osoba, pre kt. si vytvoril ju používa pre firmené účely? aký je vzťah tej osoby k tej firme?
Franky238 ta osoba je pracovnikom v tej firme a sluzilo to na prezentovanie tej osoby... ale ta firma v ktorej pracuje bez opytania zacala pouzivat web ako propagacny material
Kabaka123 a on to dovolil? kto má prístup k tej stránke? kto je admin? kto s ňou manipuluje?
Franky238 no ten clovek na to nic nepovedal a ja som to neriesil... ale teraz by som to nechcel aby to pouzivali tretie osoby a viem ze oni by to pouzivali zrejme zase a preto to chcem osetrit licenciou aby mali aj oni trosku zabrany
Kabaka123 licenciu si mal riešiť pri tvorbe webstránky a to Licenčnou zmluvou... vzorov na Licenčnú zmluvu je na nete dosť... do budúcna... určiť všetky podmienky.
Franky238 ja teraz robim novu stranku...a licencna zmluva asi musi byt na stranke zverejnena ze?
Kabaka123 licenčnú zmluvu podpisujš ty a ten pre koho webstránku robíš...
Franky238 ok cize ak zistim ze tu stranku pouziva niekto iny tak moze byt stihany alebo proste sa to da riesit?
misoft Dá. A môže.
Pokiaľ je licenčná zmluva na web stránku - je to ako výlučný majetok prevádzkovateľa/majiteľa/administrátora (toho, kto za stránku zodpovedá podľa zmluvy) - a v tom prípade by sa to mohlo považovať za neoprávnené užívanie cudzieho majetku, zneužívanie cudzieho prostriedku elektronickej komunikácie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

    Kabaka123
    Zmluva o dielo na vytvorenie webovej stránky a udelenie súhlasu na jej použitie (licencia)
    uzatvorená podľa § 631 a nasl. podľa Občianskeho zákonníka a § 40 zákona č. 618/2003 Z. z. o autorskom práve a právach súvisiacich s autorským právom (autorský zákon) v znení neskorších predpisov medzi

    alebo zmluva o dielo vytvorená podľa Obchodného zákonníka
    Naposledy upravil Kabaka123 : 04.05.15 at 16:20

    Licencia webstranky (udelenie prava pouzivat webstranku na osobne ucely jednej osobe)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.