Zavrieť

Porady

Nákup tovaru Maďarsko - prepočet kurz. rozdiel

Mám faktúru nákup tovaru vo forintoch. Ako to prepočítam kurzom teda akým? a následne musím zaúčtovať kurzov rozdiel? Suma faktúry je 57 300 HUF.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    timejka200 ďakujem. a ako je to s dph uplatním samozdabnenie?
    sarinka99 faktúra z maďarska musí byť vystavená bez DPH, pokiaľ sú platcovia DPH a predpokladám že vy tiež potom
    je to samozdanenie.
    timejka200 áno faktúra je vystavená bez dph to znamená že my si tu musíme dopočítať dph a zároveň si tú dph odpočítame ? dobre tomurozumiem?
    kn-alka v DPH uvádzaš na r. 7+8 a potom započítavaš aj do r.21.
    timejka200 dakujem
    timejka200 na faktúre je suma vo forintoch a aj prepočítaná kurzom len iným kurzom teraz ja to ako mám nahodiť do účtovníctva?
    Hakika o akom účtovníctve sa bavíme ?
    timejka200 podvojné , na faktgúre mám už prepočíanú sumu vo forintoch ..ale ked si dám prepočítať kurzom nbs tak mi vyjde iná suma ako to mám správne zúčtovat?
    Hakika Faktúru si zaúčtuješ kurzom NBS platným deň pred vystavením fakt. Ak si dodávateľ uviedol nejaký kurz na faktúru, tak to ty neberieš do úvahy. Úhradu si zaúčtuješ kurzom akým ti to banka previedla. Podľa toho, či je to viac alebo menej to bude kurzový zisk alebo strata 563 alebo 663 .
    timejka200 na faktúre je už prepočítaná suma napr 145 Eur a tá bola aj uhradená. Ale kurz nbs to vychádza napríklad 130 Eur tak ten rozdiel 15 Eur dám ako 563 náklad lebo som vlastne zaplatila viac takto?
    Hakika áno
    timejka200 dakujem pekne
      zbaliť

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Pre PU je potrebné stanoviť v internej smernici metódu oceňovania v cudzej mene. Tam si účtovná jednotka určí, ktoré kurzy bude používať, s výnimkou, kde má kurz určený zákonom. Pre tento prípad sú možnosti :1. kurz ECB z predchádzajúceho dňa, 2. skutočný kurz, za ktorý boli HUF menené alebo odpísané z účtu 3.vážený aritmetický priemer zostatku vo valutovej pokladni, 4. FIFO úbytok v pokladni.
    timejka200 takže ked sa rozhodnem že budem účtovať sumu ktorá je už prepočítaná na pokladničnom doklade tak nemusím robiť kurzové rozdiely,
    Dav áno

    Nákup tovaru Maďarsko - prepočet kurz. rozdiel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.