Zavrieť

Porady

Odstupenie od zmluvy

Dobry den mala by som otazku: prednedavnom sme kupili auto je to Fabia combi II Ambiente. Predavajuci nam tvrdil, ze auto je 5 miestne aj na technickom to bolo napisane ale pri prepise sme zistili, ze aute je stvormiesne a ze na technickom to bolo prepisane. Takze by som chcela odstupit od zmluvy vratit auto nakolko som bola oklamana. Ako mam postupovat a este je to kategoria N1 Mam nejaku sancu dakujem za kazdu radu
Naposledy upravil ivka70 : 06.05.15 at 08:37 Dôvod: gramatika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Na technickom preukaze nikto len tak udaje neprepise. Jedine, ze by ho sfalsoval.
    Ak bol na techickom preukaze udaj 5 miestne auto, tak uz asi niekto prehlasoval kategoriu na dopravnom inspektorate.

    Ak nie, tak musel byt technicky preukaz falosny - to by ale na DI pri prepise zistili, nie?
    Potom by ste mohli odstupit od zmluvy.
    Kategoriu ste snad v technickom preukaze videli pre kupou tiez.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zuzu1207 kto vie co znamena ta kategoria N1 ale mi sme sa pitaly ze ci je 5 miestne ano bol sfalsovany povedal to policajt ze to bolo prelepne ci co takze neviem teraz ako na predavajuceho ak mozte poradte
    avalik kategória N1 - vozidlá projektované a konštruované na prepravu tovaru s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou neprevyšujúcou 3 500 kg

    - prepis na kategoriu N1 si davali robit podnikatelia koli odpoctu DPH

    pozri aj tu: http://www.najpravo.sk/clanky/deliac...prestavby.html
    avalik nemusi to byt falosny TP, mne sa stalo, ze roky som jazdila s 5 dverovym autom a v TP bolo zapisane trojdverove ... zistila som to az pri predaji auta - bola to administrativna chyba na strane policie, prepisali mi TP bez poplatku, predlozila som im COC.
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Preštuduj link a budeš v obraze....že prečo 4-miestne a či 5-miestne...
    Proste auto bolo preonačené z N1 na M1, no nebola urobená patričná zmena na DI.

    http://auto.sme.sk/poradna/569-je-mo...isat-n1-na-m1/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.