Zavrieť

Porady

Vklad majetku spoločníka do vlastnej s.r.o.

Dobrý deň. som konatelom aj spolocnikom s.r.o. a dostal som pozemok darovaním a chcel by som to dat do svojej s.r.očky, lebo s.r.o. chce stavať na tom pozemku budovu. Ma niekto s tým skúsenosti že ako je ten postup najjednoduchší?dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    greguska je offline (nepripojený) greguska

    greguska
    Naša s.r.o. ma budovu postavenú na súkromnom pozemku konateľa a jediného spoločníka. Pozemok je stale jeho a budova je firemná.

    M K je offline (nepripojený) M K

    M K
    Ahoj, tak jeden zo sposobov by mohol byt vklad majetku ako nepenazneho vkladu do zakladneho imania spolocnosti. Spolocnosti by rozhodla o zvyseni zakladneho imania spolocnosti, a to nepenaznym vkladom, ktorym by bol predmetny pozemok. Hodnota majetku ako nepenazneho vkladu by musela byt urcena znaleckym posudkom a do zakladneho imania by sa zapocitala v sume urcenej spolocnikmi/spolocnikom...maximalne ale vo vyske urcenej znaleckym posudkom. Ku vkladu by bolo potrebne urobit aj nejaku pisomnu zmluvu medzi spolocnikom a spolocnostou s overenou pravostou podpisov (kvoli vkladu do katastra)...napr. zmluva o vklade majetku do ZI spolocnosti.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    variant To chapem ze valne zhromazdenie treba zvolit, urobi sa zapisnica v ktorej sa rozhodnu ze sa zvysi ZI a bude pisana zmluva o tom, ale preco treba urcit hodnotu znal. posudkom ked ako pises, do ZI sa zapocitava pozemok v hodnote ktoru urcia spolocnici?A spolocnik nemoze darovat predmetny pozemok svojej sro, to sa pytam kvoli dani z predaja...aby som nemusel platit nic.
    marjankaj Valné zhromaždenie sa nevolí. To nie je parlament.
    marjankaj Ani členská schôdza sa nevolí.
    variant joj boze aky si mudry...(1) Ak zákon, spoločenská zmluva, prípadne stanovy neustanovujú kratšiu lehotu, zvolávajú valné zhromaždenie konatelia najmenej raz za rok. tak som to myslel. Ked mudrejsie nevies komentovat, tak radsej ostaj v ticho.
      zbaliť
    Mária27 08.05.15 13:53 priradil do Porady

    Vklad majetku spoločníka do vlastnej s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.