Zavrieť

Porady

Akú WI FI tlačiareň laserovú kúpiť na domáce použitie?

Ahoj, prešla som niečo na nete, ale neviem si vybrať. Pozdávajú sa mi celkom aj také po 50 - 60 eur, ale nerozumiem parametrom a mám obavy, aby to neskončilo porekadlom, "že nie som taká bohatá aby som si nakupovala lacné veci." A na druhej strane, na tých pár papierov čo doma vytlačím určite postačí aj taká 60 eurová. Aké sú vaše skúsenosti prosím?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Atrament nebrať, v pivnici mám na vyhodenie jednu HP a jednu Epson. Plne funkčné, no kto by platil také peniaze za nové náplne... A žiadne CISS sety by som neriešil. Pár krát som odskúšal alternatívne náplne a žiadna sláva to nebola. Z vlastnej skúsenosti viem, že fotky sa doma tlačiť neoplatí, taká kvalita to nikdy nebude a spotreba atramentu je brutálna, od toho je tu je HappyFoto a podobné služby. Laser je jediná vec, kde nič nezaschne. Odporúčam HP, pretože tlačová hlava je priamo na toneri a preto sa tlačová hlava nepokazí priamo v tlačiarni a nie je čo meniť. Kupovať však farebnú tlačiareň do domácnosti na občasnú tlač je hlúposť. Jediná rozumná cesta do domácnosti je ČB laser. Cena je zhruba 115,- za tento typ: HP LaserJet Pro M125nw
    misoft Prípadne Ricoh SP201NW - pripojenie USB, LAN, WiFi
    http://img.levneelektro.cz/images/0106/01057614-2.jpg

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    A fakt potrebuješ WiFi tlačiareň. Na tých pár papierov stačí i klasická (cez USB).
    Pri Wifi sa totiž okrem inštalovania tlačiarne musia nastaviť i parametre pre Wifi pripojenie tlačiarne do siete.... a nehnevaj sa... z otázky badám, že si laický laik... (ktorý sa tomu rozumie asi tak -Zapnúť,Vypnúť....)
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    IvetaH Čo by som sa hnevala, som laik, preto som sa pýtala. Wi Fi chcem kvôli tomu, že obvykle tvorím dolu pri telke s počítačom na kolenách. Ak potrebujem niečo vytlačiť, musím si to uložiť na USB, odložiť všetko z kolien dolu a ísť na poschodie, vopchať USB do druhého PC a tak tlačiť. A potom ísť dole a pokračovať. Vyrušuje to. Alebo napojiť svoj PC šnúrami na tlačiareň. Otrava. Preto chcem wifi tlačiareň na poschodí, budem si robiť, ak treba niečo vytlačiť, ihneď pustím na tlačiareň a keď skončím, zbalím z kolien PC, vynesiem ho hore, kde má miesto a zároveň si vytlačené doklady alebo založím alebo zoberiem. Asi tak si to predstavujem.
    A nastavenie - veď už niekoho nájdem kto mi to nastaví. Najhoršie je vybrať tú tlačiareň.
    misoft Nuž keď tak - potom prosím - je potrebné ešte si ozrejmiť aj typ - atramentka, alebo laserovka, iba tlačiareň, alebo multifunkčná.

    P.S. Ešte ma napadlo.... ak máš router s USB - tak by sa fakt tá "klasická" USB tlačiareň viacej hodila.... Bola by doma a pritom na routeri a cez USB.
    IvetaH určite chcem laser len tlačiareň, multifunkčné zariadenie mám. Ale neviem čo je router s USB. Router je asi tá malá skrinka na WIFI ale aj tá má káble. Klasickú tlačiareň mám tiež to je vlastne to multifunkčné zariadenie a je napojené na PC hore na poschodí a ešte k tomu to PC je veľký stolový počítač, síce rok starý ale je stolový. Po večeri obzriem ten router, či to má nejaké piclíky pre USB. Ďakujem za čas a trpezlivosť.
    sosak Laserovú tlačiareň nie je asi vhodné mať zapnutú niekoľko hodín, nakoľko si vyhrieva vypaľovací valec aj pri nečinnosti, v stave ready, myslím na spotrebu a skorú výmenu valca v servise.
    IvetaH Mám tam router TP Link 1588. Doma mám optokábel, ale toto je na chalupe a som tu cca 8-9 mesiacov v roku.
      zbaliť

    Akú WI FI tlačiareň laserovú kúpiť na domáce použitie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.