Zavrieť

Porady

Je povinné mať vyplnené dovolenkový lístok?

Slovne sme sa so zamestnávateľom dohodli na tom, že pred nástupom na materskú dovolenku si budem čerpať svoju dovolenku. Hneď za mňa našiel aj náhradu, všetko bolo vyriešené. V posledných dňoch pred nástupom na dovolenku zamestnávateľ nebol v práci a ja som mu zabudla nechať vypísaný dovolenkový lístok. Teraz z toho robí problém, hoci sme sa dohodli a vedela o tom. Je naozaj tak veľký problém, že som nevypísala ten lístok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Áno je to problém. Veď dovolenku musíš mať schválenú, presne vymedzenú dátumami písomne) a rovnako nebude doklad v učtárni na ďalšie spracovanie.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    BibiBarci Ďakujem.
    Ale ak ten lístok vypíše on, alebo niekto za mňa, a nebudem tam mať podpis, tak sa nič nestane...?!
    (A aj tak sa o 2 dni zastavím v práci, o tom aj vedia, tak preto nechápem, prečo robia okolo toho také veľké haló...)
    Tweety nie je to také haló, to sú proste povinnosti zamestnanca, tak, ako máme zo ZP svoje práva, tak máme aj povinnosti, kľudne sa môže stať, že nebude dovolenka ale A, to by sa ti rátalo viac? Ak je to minulý mesiac, mzdy treba nejako spracovať, či? a výplatu chceš určite načas.
    BibiBarci A keby som tam nemala podpis, je to problém?
    Tweety samozrejme, že je, podpis znamená súhlas s čerpaním D
      zbaliť

    Je povinné mať vyplnené dovolenkový lístok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.