Zavrieť

Porady

Odpisy motorového vozidla

Ku ktorému dátumu zaradiť motorové vozidla do firmy a kedy začať uplatňovať odpisy ak je MV kúpené na základe kúpno-predajnej zmluvy ktorej úhrada nie je jednorázová ale na splátky. K dátumu poslednej splátky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    MV zaraďuješ do majetku vtedy, kedy si ho prebral a začal používať na podnikanie, prípadne dátumom prepisu TP na firmu.... vôbec to nesúvisí od úhrady faktúry alebo kúpnej zmluvy.

    Čo myslíš, autá na leasing na 3-4 roky sa dovtedy nezaraďujú do podnikania?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Hyben Pavol S leasingom som uvedený prípad nespájal. Len som premýšľal či pri KPZ medzi FO a podnikateľom nie je podmienka zaplatenia. Lebo čo ak by podnikateľ neuhradil plnú cenu. KPZ, prepis a iné súv. podklady mám zrealizované v jeden deň. Poplatok za prepis MV na polícii dávate priamo do nákladov alebo navyšujete cenu MV odpisov? Ďakujem za ochotu.
    c.s.i. áno poplatok ide do vstupnej ceny vozidla
    Hyben Pavol Kto už prosím má skúsenosť s účtovaním: faktúra za grafické spracovanie a polep na auto som zaúčtoval na 501AÚ-Drobný majetok. Je to OK? K 518AÚ-Služby za reklamu a alebo technické zhodnotenie MV mi to veľmi nesedí. Ďakujem.
      zbaliť

    Odpisy motorového vozidla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.