Zavrieť

Porady

vyradenie os. vozidla z sro -povinnosti

Sro ktorá mala zaradené vozidlo v majetku ho dala prepísať na konateľku, ktorá ukončila v sro svoju činnosť k 19.01.2015. Vozidlo bolo prepísané na ňu teraz v 5/2015, nakoľko tro vozidlo užívala v sro ona.
Akým spôsobom sa dá vozidlo z sro vyradiť (treba k vyradeniu kúpno-predajnú zmluvu-že jej ho sro predala?) resp. aká je povinnosť voči DÚ? Odhlasuje (neodhlasuje) sa a do koľko dní kvôli dani z mv?

Osvedčenie o vozidle pokiaľ patrilo do sro som nevidela, nakoľko som prebrala učto od 1/2015 a teraz mi konateľ oznámil iba túto skutočnosť. Ako postupovať?

Ďakujem za poradenie a vysvetlenie!
8 komentárov     zbaliť
marjankaj Na základe čoho vozidlo prepísali na konateľa? To iba tak?
maped áno iba tak sa spolu dohodli a mne túto skutočnosť včera oznámil konateľ čo v sro ostal. Vozidlo bolo zaradené do majetku sro 23.9.2014.
marjankaj Ty kokso. To policajti iba tak prepíšu vozidlo na hocikoho? Videla si techničák?
Žabinka nie, iba tak neprepíšu.. ale pri prepise nemusí byť KZ, keďže pri prepise musia byť obaja.. čiže buď bol prítomný konateľ ostávajúci plus konateľka odídená, a podpísali žiadosť, čiže so všetkým súhlasia, aj jeden aj druhý.. alebo mal konateľ ostávajúci splnomocnenie od konateľky odídenej, a vtedy podpísal aj za ňu, tým že mu dala overené splnomocnenie, tak súhlasí s prepisom.. to len na okraj o prepise vozidla..
maped ja som mu volala cca pred 15 min. a vraj majú niečo podpísané medzi sebou, že sa ona vzdáva podielu z firmy a berie si PC, tlačiareň a auto.
Prosím ako to mám v účtovníctve vysporiadať?
Ďakujem!
marjankaj No presne podľa toho niečoho čo majú spísané. Teda nejako to zaúčtuješ. Pozri zákon o účtovníctve v mojej odpovedi.
avalik Keď sa vzdáva podielu, t.z. že bola aj spoločník, nie len konatel, takže musí existovať zmluva o prevode obchodného podielu - a tam by vysporiadanie malo byť uvedené.
maped ďakujem Vám, skúsim pátrať po zmluvách a možno budem ešte otravovať za pomoc! :-) Neviem či sa vyznám.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Pozri zákon 361/2014 Z. z. - Zákon o dani z motorových vozidiel, tiež môžeš použiť vyhľadávač, k zániku daňove povinnosti podľa tohto zákona je tu viac zodpovedaných otázok.

    V prípade, že ide o predaj vozidla konateľke, naštuduj si transferové oceňovanie (§17 ods. 5 ZoDP)

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    zákon o účtovníctve
    § 6
    (1) Účtovná jednotka je povinná doložiť účtovné prípady účtovnými dokladmi (§ 10).

    (2) Účtovanie účtovných prípadov v účtovných knihách vykoná účtovná jednotka účtovným zápisom iba na základe účtovných dokladov.

    vyradenie os. vozidla z sro -povinnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.