Zavrieť

Porady

Výberové konanie na riaditeľa školy

Na stánke zriaďovateľa školy je vyvesený oznam o výberovom konaní na funkciu riaditeľa školy so zlým názvom školy, dá sa takého vyberové konanie napadnúť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Skôr by bolo vhodné upozorniť vyhlasovateľa výberového konania, že má chybu v názve školy.....ešte nemáš čo napadnúť.....môžeš vniesť nesúhlas s výsledkom výberového konania až po jeho skončení a vyhlásení výsledkov.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ZlaticaB Zriaďovateľa sme upozornili, že má na stránke vyhlásené vyberové konanie so zlým názovom školy a jeho reakcia bola asi taká, že to pre nich nie je dôležité. Práve ten postoj ma pobúril
    terezamaria Veľmi zvláštne.....potom po vyhlásení riaditeľa predsedom komisie pre výberové konanie, by mal riaditeľ dostať dekrét na zlý názov školy....úplne mimo.....
    ZlaticaB No tiež nechápem, preto hľadám nejaký predpis alebo zákon o čo sa môžme oprieť, alebo ako má zareagovať Rada školy pri výberovom konaní, treba na to upozorniť alebo sa tváriť ako blbá, že o ničom neviem???
    terezamaria Rozhodne na to upozorni, tam musí byť presný názov školy....najlepšie by bolo písomne.
    ZlaticaB Dá to to nejak právne podložiť, ja totiž budem potom toho nového riaditeľa prijímať do práce a prijmem ho na "neexistujúcu" školu? Potom zložia vinu na mňa?
    terezamaria Nemusíš to právne podkladať.... na vyhlásenom výberovom konaní musí byť rovnaký názov školy ako na dekréte pre riaditeľa, len to im povedz :-)))
    ZlaticaB ahoj, napísala som mu mail. som zvedavá na reakciu, (dúfam, že ma nevyrazí) síce žiadostii bolo treba poslať do 13.5. tak to je už asi bezpredmetné ale nech si zbytočne nevyrábame problémy keď nemusia byť
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ak je zriaďovateľ obec, zavolaj na Sekciu verejnej správy MV SR.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ZlaticaB zriaďovateľom je cirkev
    avalik no skus tam zavolať aj tak, mohli by ťa nasmerovať čo robiť ... prípadne, zavolaj do kancelárie ministra, nech ťa prepoja na ich legislatívnu zložku
    ZlaticaB ešte ma napadlo, že môže byť problém aj s tými uchadzačmi o miesto, ktorí sa prihlasili na školu, ktorá neexistuje, však? pretože termín na podanie žiadosti bol do 13.5.
      zbaliť

    Výberové konanie na riaditeľa školy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.