Zavrieť

Porady

Do ktorej odpisovej skupiny mám zaradiť vysokotlakový čistič?

Ahojte ,
co ktorej odpisovej skupiny mám zaradiť vysokotlakový čistič "vapku" + príslušenstvo?
Naposledy upravil cinky16 : 14.05.15 at 10:23
marjankaj To že si priložila faktúru (aj keď niečo neskôr) ti chválim. Iným to často ani nenapadne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Zadanie:
    Ahojte ,
    co ktorej odpisovej skupiny mám zaradiť vysokotlakový čistič "vapku" + príslušenstvo?

    ------------------------------------
    Kto má vedieť o čo ide? Je to zariadenie veľkosti kombajna, alebo sa vojde do igelitky?
    Stojí to milión eur alebo päť päťdesiat?
    Dal som do googla a našiel napríklad toto.
    http://karcher.heureka.sk/vysokotlakove-cistice/

    Prečo sa nespýtaš dodávateľa na klasifikáciu produkcie? A ak to ten nebude vedieť, tak sa obráť na štatistický úrad písomne(mailom). Odpoveď prilož k zaraďovaciemu protokolu. Prípadná kontrola ťažko bude niečo namietať.
    Ak sa KP benachádza v prílohe ZoDP, tak ho zaradíš do 2.OS, ako sa píše v §26 ods.2.

    Nakoniec tak ti to aj poradila tweety, tak čo tu prskáš, namiesto toho, aby si uviedla relevantné údaje.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Na takéto neúplné otázky neodpovedám. Najprv treba zistiť o čo ide a nie vypisovať aký máš alebo nemáš program. Nám je to aj tak jedno.
    cinky16 nechytaj sa kazde slamky, ze aky program...a keby si bol taky rozhladeny akého zo seba bavis, vedel by si, ze by som urcite nezaradovala do odpis. skupiny majetok, kt. ma hodnotu 150 eur a po dalsie, je prilozena faktura, kde je hodnota daleko vyssia........................VID PRILOHA, KTORA JE TU OD ZACIATKU PRILOZENA
    cinky16 ty si sa na relevante udaje nepytal/-a, ak by si polozil taku otazku, rada ti odpoviem
    marjankaj Veď mňa žiadne údaje nezaujímajú. Ty si sa niečo chcela dozvedieť. Keď nepovieš o čo ide, tak tu nie je veštiareň, aby to tu veštil. Ja mám aj inú prácu ako ťa tu spovedať. Zrejme na rozdiel od teba.
    marjankaj A do idiotov nadávaj tomu kto ťa urobil. Ja som na teba nič podobné nepovedal.
    cinky16 Ty si posadnutý s tou vestiarnou a leteckou guľou...to sem pises každému druhému...vidím,že to je tvoja náplň na porade
      zbaliť
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cinky16 uz hodinu na to pozeram a vobec neviem, do akej klasifikacie produkcie zaradiť
    Tweety na fa za obstaranie nie je?
    cinky16 nie, nie je na FA
    Tweety a pozrela si do prílohy k Zákonu? Pozri 2. OS
    cinky16 ano pozerala, ale nic take som tam nenasla
    cinky16 a ked dám klasifikaciu produkcie 28.29 to je 2. odpis. skupina? ja som prilozila vyssie aj fa
    Tweety áno, veď som napísala, že pozri 2.OS
      zbaliť
    17 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cinky16 a pod aku klasifikaciu produkcie?
    Laurinkai Ved, ked neviem na co sa to pouziva. Povedz co s tym idete robit.
    cinky16 jaaj jasne používa sa to na umyvanie nakladnych vozidiel, má to aj ohrev vody
    Laurinkai Ak je to autoum&yvarka, tak si myslim, ze by to malo ist n 29.56.25-Zariadenia na umyvanie,čistenie,konzervovanie a dezinfekciu motorovych vozidiel.
    cinky16 ta ja neviem co to mam za program, ale mne taku KP neukazuje ja mam len do 29.20 apotom až 30.11
    marjankaj Ta my vieme, čo máš za program. Asi na "chuja".
    cinky16 takych IDIOTOV ako si ty by mali odtial vylucit, nemas co na robote, len kazdy den sem vypisujes somariny namiesto toho, aby si radil, radsej nereaguj na MOJE prispevky. Vidno, ze ani ty nemas prehlad v KP!
    marjankaj Ty asi budeš nejaký generálny, keď tu takto rozkazuješ.
    Kabaka123 laurinka, cinky... 29.56.25 som v KP nenašla...
    cinky16 vidis niekto sa ma.
    cinky16 Kabaka123, ved aj ja som pisala, ze v KP to nie je tak vyssie mudra osoba vid marjankaj tu reaguje, ze man na ch...program, ze sa mi nechce citat a ja neviem, co podobne...
    marjankaj Veď nech si generálna prečíta §26 ods.2. Tam je to napísané kam to má zaradiť.
    marjankaj Cinky tak nepíš, že nevieš čo máš za program. My to naozaj netušíme.
    cinky16 §§§§§§§§§§§§§§§ to vie byt kazdy mudry! a som ti pisala, ze nereaguj na moje prispevky, takcyh primitivov, co ma zdrzuju nepotrebujem!
    Tweety cinky, kroť sa, pomoc potrebuješ ty, tak sa správaj pokorne a váž slová,
    marjankaj Veď ju nechaj. Takýchto expertov je tu celý kopec v poslednej dobe.
    cinky16 áno, VÁžIM si ludi, ktory radia inym, ked si nevedia rady, ale uz dlhsi cas pozorujem, ze marjankaj tu viacerym ludom ironicky a neviem este ako odpoveda...
      zbaliť

    Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

    Kabaka123
    klasifikácia produkcie

    http://www.statistics.sk/pls/elisw/m...dpis=KP&agreg=

    pozri aj toto

    http://www.porada.sk/t58427-zaradenie-podla-kp.html

    http://www.porada.sk/t140037-zaradenie-wapky.html


    28.29 Ostatné stroje a zariadenia na všeobecné účely i. n.

    žeby?

    28.29.22 Hasiace prístroje, striekacie pištole, dúchadlá na vrhanie piesku alebo na vháňanie pary a podobné mechanické zariadenia okrem zariadení používaných v poľnohospodárstve
    Naposledy upravil Kabaka123 : 14.05.15 at 11:52
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj No to ti tak niekto bude čítať. Keď sa môže opýtať na porade.
    marjankaj Alebo ďalší sa pýtal kam zaradiť "niečo ako klíma". Šak nech sa opýta Dr. Iľka. Ten je odborník na počasie.
    cinky16 marjankaj nebud mudr -y/-a!!! ked to hladam od 12 - tej do teraz a aj tak nemam istotu...
    marjankaj No múdry by napísal o čo ide a nenechal tu všetkých hádať. Teda presné označenie, aby si to mohli aj vygoogliť.
    marjankaj No ja by som si to nevymyslel.
    http://www.porada.sk/t266303-do-akej...dit-klimu.html
    Laurinkai Ospravedlnujem sa, mala som nespravny zoznam po ruke. Ale v tomto novom to neviem najst, Tak porad Ty. Nielen ironicky pripomienkovat.
    marjankaj No tu sa pýta cinky. Ak máš svoju otázku zadaj ju samostatne. Cinky som poradil. Tak si to nájdi.
    marjankaj To som dal do úvodzoviek ja. Ty si to iba okopčila
    A ani neviem, či sa mám na tom smiať alebo plakať.
      zbaliť

    Do ktorej odpisovej skupiny mám zaradiť vysokotlakový čistič?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.