Zavrieť

Porady

Účtovanie účtu 365 v roku 2015

Môžem aj v roku 2015 použiť účet 365 ak konateľ omylom uhradil platobnou kartou z osobného účtu nákup materiálu?
1. Úhrada omyl - 501/365
2. Následne keď mu to vyplatíme z pokladne, tak 365/211?
Naposledy upravil Hyben Pavol : 14.05.15 at 15:03
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Äno, môžeš použiť.365. Ale môžeš zaúčtovať aj cez pokladnu alebo ID a potom úhradu na účet.
    Naposledy upravil Tweety : 14.05.15 at 15:29
    Hyben Pavol Na stránke uctuj.sk som ale našiel v zmenách pre rok 2015 toto:
    Na účte 365 – Ostatné záväzky voči spoločníkom a členom sa účtujú pohľadávky a záväzky voči účtovnej jednotke, v ktorej nemá účtovná jednotka podielovú účasť, napríklad krátkodobé pôžičky, dlhodobé dividendy a krátkodobé dividendy, úroky z omeškania pri oneskorenom splácaní peňažného vkladu spoločníka obchodnej spoločnosti a iné.

    A môžem teda postupovať, tak ako som uviedol alebo mi tam ešte niečo chýba???
    1. Úhrada omyl - 501/365
    2. Následne keď mu to vyplatíme z pokladne, tak 365/211?

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    ... ale môžeš i priamo 501/211 (samozrejme, ak máte v pokladni toľko hotovosti)
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Hyben Pavol A ako potom riešite tú 365??
    karakul ... ak som neúčtoval na 365-ke, tak čo mám na nej riešiť ???
    Hyben Pavol To, že ten nákup nebol realizovaný priamo z 211 fin.prostriedkov firmy ale platobnou kartou z osobného účtu konateľa. Preto si myslím, že tá 365 by sa tam mala zobraziť.
    Tweety Nie,môžeš to uhradiť z pokladne,ved o súkromnej karte neúčtuješ.
    Hyben Pavol Čiže keď na 211 mám zostatok, tak nemusím vôbec použiť účet 365 ale priložiť doklad o nákupe a účtovať priamo 501/211 aj keď je na doklade uvedené, že platba kartou. Jedine, žeby som nemala na 211 dostatok fin.prostriedkov, tak použijem aj 365. Správne som pochopil? Vrelá vďaka.
    Tweety ak by neboli peniaze v pokladni,imôžeš doklad preplatiť aj bezhotovostne, tak ako som už uviedla bez použitia 365
      zbaliť

    Účtovanie účtu 365 v roku 2015

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.