Zavrieť

Porady

Je v poriadku ak som mal v roku 2014 mzdu 1,60 €/hod.?

Je v poriadku ak som mal v roku 2014 na dohode mzdu 1,60 €/hod.? A tá sa mi zvýšila na 2,20 €/hod. až vo februári? (zamestnávateľ vypláca mzdu v polovici nasledujúceho mesiaca)..
Naposledy upravil Chobot : 14.05.15 at 20:12
8 komentárov     zbaliť
avalik 1,60 si mal uvedené v pracovnej zmluve/dohode? mal si to ako zákklad + k tomu možnosť dostať prémie?
JackDs V dohode o pracovnej činnosti mám len uvedenú odmenu za vykonanú prácu 2,10/hod. V skutočnosti som však dostával aj prémie. Tie však v dohode spomenuté nie sú.
veronikasad hrubú, alebo čistú mzdu ? Mal si podpísané vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov ?
JackDs Čistú - hrubú na výplatnej páske ani nemám - jedná sa o dohodu o pracovnej činnosti nie pracovnú zmluvu. Vyhlásenie som podpisoval.
avalik podrobnosti uvádzaj nižšie do popisu otázky nie do názvu
JackDs Pardon. Som tu nový.
avalik 2,20/hod. si dostal vyplatene vo februári alebo až v marci ... je to hrubá mzda alebo čistá?
JackDs 2,20/hod. som mal vyplatené vo februári za odpracovaný január. Na internete som sa však dočítal, že min. hod. mzda je 2,18 - od kedy si to teda môžeš nárokovať v praxi? Je to čistá mzda - som zamestnaný na dohodu. Z tej sa neodvádzajú odvody a dane pokiaľ viem, alebo áno?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
Minimálna odmena pri dohode nesmie byť nižšia ako minimálna mzda pre I. stupeň náročnosti. Vždy ide o hrubú odmenu, z ktorej sú dohodárovi zrážané odvody a dane (ak nemá podpísané vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov)

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Katy a R
je to správne .. odmena sa vždy uvádza v hrubom (vlani si mal 2,10 v čistom to mohlo byť 1,60 - odvody sa tiež platia - nie každý zamestnanec ich má ale rovnaké )
treba si aj overiť, čo podpisuješ .

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Chobot
Prestaň mazať príspevky. Tému uzatváram, aby nemohli byť príspevky znovu vymazané.

Je v poriadku ak som mal v roku 2014 mzdu 1,60 €/hod.?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.