Zavrieť

Porady

Faktura omylom uhradena z uctu inej firmy.

Dobry den,

Mam taky zamotany pripad.

Klient ma dve firmy A a B. Daval si u externej firmy urobit zmenu v Obchodnom registri pre svoju firmu A.
Nedorozumenim sa stalo, ze mu tuto sluzbu fakturovali na jeho druhu firmu B. Co sa aj uhradilo z uctu tej druhej firmy B.
Potom si kratko na to dalsi zamestnanec vsimol omyl a poziadal o novu fakturu so spravnym odberatelom, teda na firmu A.
Prvu fakturu spokojne vyhodili, druhu si dali do uctovnictva firmy A a poznacili na nu, ze je uhradena.
Tym to pre nich zhaslo.

Ja mam teraz fakturu na na firmu A, uhradenu z uctu firmy B.
Co s tym?
Ako toto zauctovat?
Jedna sa o faktury z minulého roka (maju posunute danove priznanie na 30.6.).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kavka je offline (nepripojený) kavka

    kavka
    Ja by som previedla úhradu fa z firmy A na B, priložila by som si k tomu poznámku o skutočnosti. A by mala faktúru uhradenú a do B by sa úhrada vrátila.
    Tweety uhradila firma B, nie A, faktúra patrí A
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kavka Však áno. Firma A potrebuje previesť úhradu a firme B treba úhradu vrátiť.
    A si splní záväzok a B bude mať uhradenú pohľadávku.
    kavka Preto musí firma A faktúru uhradiť, ale nebude ju už uhrádzať dodávateľskej firme, ale si to vysporiada medzi svojimi A a B.
    Tweety veď áno, tak som to napísala tiež, ale v tom príspevku hneď na začiatku to máš ináč
    kavka Asi sa nerozumieme. Ja myslím, že to mám v obidvoch príspevkoch rovnako.
    Tweety kavka:Ja by som previedla úhradu fa z firmy A na B,, toto je metúce, či len mne?
      zbaliť

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    "B platila za A, má voči A pohľadávku, a B záv. voči A. "

    B neplatila za A, a nemá voči A pohľadávku, ani B záv. voči A.
    Pretože faktúra bola vystavená na B, a aj tá to uhradila.

    Ak dodávateľ vystavil faktúru na B namiesto A, a neskoršie vystavil faktúru na A, tak mal zároveň vystaviť faktúru - dobropis na B.

    Nasledne riešiť trojzápočtom.

    adka18 je offline (nepripojený) adka18

    neustále sa učím adka18
    Prevedte uhradu z firmy A do firmy B s prilozeniou kopiu dokladu a s informaciou, ze dodavatel nevystavil dobropis. kavka to napisala, len vymenila firmy, ale spravne reagovala.
    karakul ... tvrdiť, že je niečo správne, ak ani nevieme, či ide o platcov DPH či nie, je dosť odvážne; ale stalo sa zvykom, že zadávatelia tém sa neunúvajú zadať podstatné informácie.

    Faktura omylom uhradena z uctu inej firmy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.