Zavrieť

Porady

Náhrada výdavkov v zmysle §7 zákona o CN -vlastné MV na SC do ČR

Zamestnanec použil súkromné motorové vozidlo na SC do ČR. Doklad o nákupe pohonných hmôt má zo SR. Na Slovensku prešiel 310 km a v ČR 440km. ČR nemá zavedené Euro a tak neviem v akej mene mu mám vyplatiť náhrady za PHL a základnej náhrady. Môžem mu to vyplatiť v eurách?
9 komentárov     zbaliť
marjankaj A v čom inom mu to chceš vyplatiť? Vo vietnamských dongoch?
IVEB Veľmi nemiestna poznámka
IVEB Mimochodom predtým , ako zadám otázku na poradu si zákon prečítam. Bola som v tom , že PORADA je o radách a nie o nemiestnych komentároch niektorých . Neriešim cestovné náhrady ako stravné, vreckové , ale riešim použitie súkromného auta a s tým spojené náhrady. Kedysi bolo v zákone , že sa ... ale vlastne zbytočne to tu budem popisovať , nemá zmysel táto PORADA.
avalik no, mna by zaujimalo co bolo kedysi v zákone
marjankaj Také ľahké nevieš? Kedysi, keď sme o eure ani netušili a nebol tu kapitalizmus, tak sa to vyplácalo v Kčs(Koruna československá)
marjankaj IVEB, to nebola poznámka. To bola dplňujúca otázka. Pozná sa to podľa otáznika na konci.
Dav A keby o to zamestnanec požiadal, tak má nárok aj na dongy...
marjankaj Olinka, veď to som tiež nevylúčil.
marjankaj Inak moje doplňujúce otázky by mali slúžiť samostatným účtovníkom na to, aby sa aspoň trochu zamysleli nad formuláciou svojich otázok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Zamestnanec si vypíše(ak ho nemal pred cestou) Cestovný príkaz. Tam zúčtuje skutočne vynaložené náklady a predloží bločky.Náhrada za auto bude podľa kilometrov a platí sa v Eurách.Kilometrovné si vypočíta v CP. Ak má bločky na české koruny a nemá doklad o kúpe cudzej meny, použije sa kurz pre 1.deň v mesiaci, v ktorom sa SC uskutočnila. Ak mu tankovanie v SR stačilo na vykonanie SC, nie je dôvod uvažovať o inej mene a kilometrovné sa platí v Eurách. Ak by však zamestnanec použil cudziu menu, môže požiadať/súhlasiť o vyplatenie v akejkoľvek cudzej mene. Zákon o cestovných náhradách to umožňuje.
    marjankaj Olinka, pekne si rozpísala, čo som ja napísal v jednom riadku.
    Dav Ďakujem, Ty si to napísal stručne a ja sloh

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Zákon o cestovných náhradách má aj ďalšie paragrafy - skús si prečítať aj § 36
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Cesta je už vykonaná. Preddavky asi potrebovať nebude. Že by si tie české koruny odložil na ďalšiu cestu o takých päť rokov?
    avalik Janko, ten paragraf nie je len o preddavkoch
    marjankaj Ja viem. Len načo by mu teraz boli české koruny. To mu zamestnávateľ nemôže vnucovať. Má sa s ním dohodnúť.
      zbaliť

    Náhrada výdavkov v zmysle §7 zákona o CN -vlastné MV na SC do ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.