Zavrieť

Porady

jeden VS dve faktúry

pod jedným variabilným symbolom som vystavila dve faktúry a už je aj platba uskutočnená, viete mi niekto poradiť, že či sa dá s tým niečo robiť?
veronikasad číslo fa je zhodné s variabilným symbolom ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    veronikasad Pozri lepšie na faktúru, rovnaký je len variabilný symbol, číslo faktúry je rôzne ... (variabilný symbol nerovná sa číslo faktúry)
    marjankaj No veď sa pýta na variabilný symbol a nie na číslo faktúry.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    A načo s tým chceš niečo robiť. Pokiaľ identifikuješ obe platby, tak nie je žiadny problém.
    liluska1506 Takže ak by mi prišla aj daňová kontorola nebol by s tým problém? obidve viem identifikovať lebo su rozdielne sumy a jedna je uhradená v apriíli a druha v máji .
    marjankaj Žiadny zákon neprikazuje uvádzať na faktúre variabilný symbol. Ten slúži iba pre tvoju potrebu, aby si vedela identifikovať platby.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ak sú čísla faktúr rozdielne, tak je to v poriadku. VS slúži len na identifikáciu platby medzi účastníkmi platby.

    maped je offline (nepripojený) maped

    maped
    pokiaľ nejde o platiteľa dph neriešiš, pokiaľ ide o platiteľa dph, tak predsa pri zápise fa uvádzaš číslo dokladu t.j. číslo faktúry a to smeruje do KV. VS nikoho nezaujíma že je rovnaký, uvádzaš ho pri úhrade. Uskutočnili sa dve platby, tak ak ako píše Chobot.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    liluska1506 Super, ďakujem veľmi pekne.... dobre takže tam nebude žiadny problem
    maped nie nebude
    avalik liluska, este si sa stale nevyjadrila, ci su cisla faktur rovnake alebo rozne
    liluska1506 čisla faktúr su rozne len variabilne symboly su rovnake.
    Tweety potom nie je žiaden problém
    liluska1506 super tak som rada, že som to až tak nedokafrala
      zbaliť

    jeden VS dve faktúry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.