Zavrieť

Porady

Príjem zo ZČ a vyhlásenie k zdaniteľnej mzde

Milí poraďáci, mám takú otázočku, lebo už nie som si ničím istá :
Sme stavebná firma a zamestnávame ľudí len na PZ. Občas sa stáva, že zamestnáme človeka na PZ so všetkými náležitosťami vrátane podpísania vyhlásernia k zdaniteľ.mzde a s týmto človekom rozviažeme prac.pomer v skúšobnej dobe niekedy aj po týždni (to sú tí absentéri na stavbe). Nie je prosím vymedzená výška mzdy, ktorú musí zamestnanec v mesiaci dosiahnúť aby si mohol uplatniť nezdaniteľný odpočet v danom mesiaci ?
Ďakujem za rýchlu odpoveď.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
jasl
Milí poraďáci, mám takú otázočku, lebo už nie som si ničím istá :
Sme stavebná firma a zamestnávame ľudí len na PZ. Občas sa stáva, že zamestnáme človeka na PZ so všetkými náležitosťami vrátane podpísania vyhlásernia k zdaniteľ.mzde a s týmto človekom rozviažeme prac.pomer v skúšobnej dobe niekedy aj po týždni (to sú tí absentéri na stavbe). Nie je prosím vymedzená výška mzdy, ktorú musí zamestnanec v mesiaci dosiahnúť aby si mohol uplatniť nezdaniteľný odpočet v danom mesiaci ?
Ďakujem za rýchlu odpoveď.
Nie je obmedzená výška mzdy.

Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

Ingrid G.
Pri uplatnení nezdaniteľnej časti nerozhoduje výška príjmu.
Avšak pozor - ak si zamestnanec v daňovom vyhlásení uplatňuje daňový bonus - vtedy je nutné, aby mal HM v mesiaci minimálne vo výške 1/2 minimálnej mzdy. Ak v mesiaci zarobí menej (napr. neodpracuje celý mesiac, má skrátený úväzok, PN), vtedy nemá nárok na DB.

Príjem zo ZČ a vyhlásenie k zdaniteľnej mzde

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.