Zavrieť

Porady

Viaceré otázky dávky v nezamestnanosti

Zdravím.
Svojou iniciactívou som podal výpoveďou sa čoskoro budem bez práce. Pracoval som v jednej firme 8 rokov, nepretržite.
1. Aké obdobie budem mať nárok na poberanie dávok?

Zrejme sa mi podarí dostať prácu na polovičný úvazok v cestovnej kancelárií, ale ako všetci vieme ako to chodí v takomto odvetví, skončení sezony budem prepustení.


2. Otázka
Je možné poberať dávku v nezamestnanosti dajme tomu mesiac a byť zamestnaný, predpokladám že tak 3mesiace. Po tomto období je možné ,,dočerpať,, dávku v nezamestnanoti?

3. V práci ktorá je mi ponúkaná budem mať polovičný plat (celkovo, nemyslím ,len kvoli polovičnému prac. času) Bude my potom základ dávky prerátavať aj z tohoto obdobia? Bude sa prehodnocovať, prerátavať? Niekde som počul , že sa ráta z dvoch rokov spatne. Ma niekto s tým podobnú skúsenosť?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Súhlas s katy, ak sa zaeviduješ do 2rokov od vyradenia, tak si dočerpáš zvyšok podpory (obdobia) ,spolu v súčte 6mesiacov. POdpora sa ti bude rátať z obdobia 2roky pred zaevidovaním (tým prvým).
    mufol ďakujem za odpoveď

    Viaceré otázky dávky v nezamestnanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.